Yaz Aylarında Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Kaybetmek İçin Yapmanız Gereken 6 Aktivite

Kilo vermek disiplin gerektiren bir süreçtir. Fakat yaz aylarının yüksek sıcaklıkları ile hareketsizliğin başlaması, yaz dolasıyla beslenme düzenine uymayarak birçok zararlı yiyecek ve içeceğin tüketilmesi bu süreci zorlu kılar. Oysa yazın tüm hantallığı attıracak, kilo vermeyi kolaylaştıracak birçok spor ve aktivite türü bulunmaktadır. Siz de bu tarz spor ve aktiviteleri yaparak yazın sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Egzersiz yaparken yaşam ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmemenin kilo vermeye bir katkısı olmayacağı unutulmamalıdır. İşte yaz aylarında sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek için yapmanız gerekenler.

 

İp atlamak

İp atlamak en kolay spor dallarından bir tanesidir. Hem kolay bir şekilde yapılır hem de kolay bir şekilde erişebilir. Yani ip atlamak için yanınızda sadece ipinizin olması gerekir. İp atlamak 7’den 70’e yapılabilecek bir egzersiz türüdür. Ve birçok kişi zayıflamak ve fit bir vücut için ip atlar. Vücuttaki tüm kasları çalıştıran bu egzersiz türü kardiyovasküler egzersizler sınıfındadır. Düzenli olarak ip atladığınız zaman metabolizmanız hızlanır, vücut direnciniz artar, kondisyon ve dayanıklılık becerileriniz artar. Günde ortalama yarım saat ip atlamak 350- 500 kalori yaktırmaktadır. Siz de isterseniz evde, isterseniz tatile gittiğiniz yerde günde yarım veya bir saat boyunca ip atlayabilirsiniz.

 

Trekking

Eğer eğlenmek, doğayı hissetmek, spor yapmak ve bir yandan da kilo vermek istiyorsanız trekking tam size göre! Sporu doğayla bir araya getirmenin en keyifli hali olan trekking ile kan akışınız iyileşir, metabolizmanız hızlanır, kas gelişimi sağlanır, dengeni artar ve stres hissi azalır. Yapmanız gerekenler oldukça basit; trekking çantanızı hazırlayın, görmek istediğiniz ve yürümekten zevk alacağınız bir doğa rotası bulun. Kilo vermek hiç bu kadar keyifli olmamıştı!

 

Yüzme

Yüzme sporu yazın kilo vermek için en uygun spor türlerinden bir tanesidir. Bu spor türünde kalori yakarken serinlemeniz mümkündür. Bu yüzden tatile gittiğiniz zaman bir aktivite ve spor arayışına girmenize gerek yoktur. Yüzme sporunu isterseniz havuzda isterseniz denizde yapabilirsiniz. 65 kiloluk bir kişi bir saat yüzerek ortalama 590 kalori yakabilmektedir. Bununla birlikte yüzmek tüm kasları güçlendirir, esnekliği artırır, kalp sağlığını destekler, kan dolaşımını destekler.

 

Pilates

Joseph Pilates tarafından 1920’li yıllarda geliştirilmeye başlanan pilates birçok kişinin vazgeçilmezlerinden olan bir egzersiz türüdür. Bu egzersiz türünü mat ile veya reformer ile yapabilirsiniz. İsterseniz bir pilates stüdyosuna giderek aletli pilates yapabilir ya da internet üzerinden mat pilates dersleri izleyerek kendiniz uygulayabilirsiniz. Pilates ile tüm kaslarınız çalışır, core bölgesi kaslarınız kuvvetlenerek duruşunuz düzelir, etkili bir dolaşım sistemine sahip olursunuz, konsantrasyonunuz ve atletik performansınız artar, eklem ağrılarınız azalır ve sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz. Ayrıca çok kısa sürede sıkılaşırsınız. Orta düzeyde yapılan bir pilates dersi ortalama 400 kalori yakmanızı sağlar.

 

Bisiklete binin

Bisiklete binmek erişilebilir spor dallarından bir tanesidir. Yaz aylarında isterseniz evinizde kondisyon bisikleti ile isterseniz dışarıda normal bisiklet ile bisiklet sürebilirsiniz. Bisiklet sürmek kan basıncını düzenler, kasların güçlenmesini destekler, ruh halimizi belirleyen serotonin, dopamin ve endorfin gibi birçok hormonun salgılanmasını destekler, muhteşem bir kardiyo türü olduğu için yarım saatte 300- 400 kalori yaktırır.

 

Zumba

90’lı yıllarda ortaya çıkan ve günümüzde en popüler zamanını yaşayan zumba oldukça eğlenceli bir spor dalıdır. İçeriğinde bulunan birçok dans çeşidi ve müzik ile zumba yapanlara eğlenceli dakikalar yaşatır. Aerobik hareketleri içermesi ile de kilo vermenin en keyifli yollarındandır. Zumba yaparken spor yapmaktan keyif alacaksınız ve stresinizi atacaksınız. Zumba grup derslerinde zumba yapabileceğiniz gibi kendi başınıza evde müzik eşliğinde özelleştirerek de uygulayabilirsiniz. Siz de günde 1 saat boyunca zumba yaparak 536 kalori yakabilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ

Bizi takip edin!@nblturkiye