Bizi Takip Edin!

Yaz Aylarına Vücudumuzu En İyi Şekilde Hazırlayacak 8 Aktivite Önerisi

Bütün kış güneşli yaz günlerinin hayalini kurduktan sonra nihayet beklenen mevsim kapıyı çaldı! Keyifli yaz günlerinin iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde, hepimiz kapalı alanlardan uzaklaşıp soluğu açık havada, güneşin altında almak istiyoruz. E tabii bir de yaz geldiği için kış aylarında üzerimize yapışan uyuşukluktan ve fazla kilolardan kurtulmak! Peki yaza vücudumuzu hazırlamak için neler yapmalı? İşte yaz aylarına vücudumuzu en iyi şekilde hazırlayacak bazı aktivite önerileri!

  1. Bisiklet

Bisiklet sürmek keyifli olduğu kadar da faydalı bir aktivitedir. Çünkü bu aktivite sırasında hem yağ yakma hem de bolca oksijen alma fırsatı yakalarsınız. Yaz ayları ise bisiklet sürerek form kazanmak ve güzel zaman geçirmek için en ideal zamanlardır. Tek dikkat etmeniz gereken, bisiklet sürmek için güneşin dik açıyla geldiği öğle saatlerini tercih etmemek ve daha da önemlisi sizi güneşten koruyacak önlemleri alarak yola çıkmak (Şapka, güneş kremi vb.)!

  1. Doğa yürüyüşleri

Şehrin karmaşası, trafik, iş hayatı derken farkına varmadan kendimizi yoruyor, bize iyi hissettirecek aktivitelere zaman ayırmayı unutuyoruz. Üstelik yorulan sadece bedenimiz değil! Beden ve zihin sağlığımızı desteklemek için doğada zaman geçirmemiz çok önemli. Bu nedenle siz de yaza formda girmek için doğada yürüyüş, koşu gibi aktivitelerle hem beden hem de zihin sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

  1. Paten

İşte geldik en az bisiklet kadar keyifli bir diğer aktiviteye! Paten sürmek birçoğumuza çocukluğumuzu hatırlatsa da aslında bu aktivite yetişkinlikte de son derece keyifli olabilir. Paten sürmek de tıpkı bisiklet gibi yağ yakımını destekler, neredeyse tüm kaslarınızın aktif olmasını sağlar. Siz de yaz aylarında hem keyifli zaman geçirmek hem de form kazanmak için paten sürerek anın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Piknik

Yaz dendiğinde ilk akla gelen aktivitelerden biri de pikniktir. Piknik hem sevdiklerinizle zaman geçirmenizi hem bolca hareket etmenizi hem de doğanın tadını çıkarmanızı sağlar. Çünkü piknikler genelde kalabalık bir şekilde organize edilir ve içerisinde voleybol, koşu, yürüyüş gibi efor sarf ettiren pek çok aktivite de barındırır. Siz de yaz aylarına vücudunuzu hazırlamak, neşeli zaman geçirmek için sevdiklerinizle piknik organizasyonları yapabilirsiniz.

  1. Paintball

Doğada son derece eğlenceli bir şekilde keyif geçirmenize olanak tanıyan paintball da yaz aylarında tercih edebileceğiniz aktiviteler arasında yer alır. Arkadaşlarınızla toplanarak gideceğiniz bu çok zevkli aktivite, sadece eğlenmenizi değil yaşamanıza hareket katmanızı ve doğada zaman geçirmenizi de sağlar. Siz de yaz aylarında yaşamanıza renk katmak için hemen bir paintball organizasyonu yapabilirsiniz.

  1. Kamp

Kamp yapmak doğada zaman geçirmeyi, hayata kısa bir mola vererek kendinle baş başa kalmayı sağlayan özel bir aktivitedir. Her mevsim kamp yapılabilse de yaz ayları bu aktivite için daha uygundur. Siz de kamp yaparak şehrin karmaşasından uzaklaşabilir, uzun doğa yürüyüşleri ile bedeninizi ve zihninizi geliştirebilirsiniz.

  1. Basketbol

Keyifli ve efor gerektiren bir spor türü olan basketbol hem kapalı hem de açık alanlarda oynanabilir. Yaz aylarına vücudunuzu iyi bir şekilde hazırlamak için siz de daha önce yapmadığınız veya en son çocukluğunuzda denediğiniz bir spor dalı ile ilgilenebilirsiniz. Mesela basketbol! Basketbol, form kazanmanızı sağlar ve tıpkı diğer spor dalları gibi beden- zihin sağlığınızı geliştirir.

  1. Tenis

Tenis de tıpkı basketbol gibi özellikle yaz aylarında açık havada yapabileceğiniz bir spor türü. Üstelik tenis oynamanın yağ yakımına yardımcı olmak, vücuda alınan oksijenin kaslar tarafından verimli kullanılmasını sağlamak gibi pek çok faydası bulunuyor. Bu nedenle siz de yaza formda girmek için tenis gibi profesyonel bir aktivite ile ilgilenebilir, düzenli spor yapmanın olumlu etkilerini bedeninizde hissedebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ