Evde Geçirdiğiniz Zamanını Kaliteli Hale Getirebileceğiniz 10 Aktivite

Bir süredir dünyanın geneline yayılmış durumda olan coronavirus sebebiyle sosyal izolasyon içerisindeyiz. Uzmanlar salgının kontrol altına alınması ve toplum sağlığı için mümkün olduğunca evlerimizden çıkmamamız gerektiğini belirtiyor. Bu doğrultuda pek çok kişi evden çalışıyor ve zamanının tamamını evinde geçiriyor. Evde zaman geçirmek her ne kadar keyifli olsa da söz konusu uluslararası bir sağlık krizi olduğu için stres ve kaygı gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden evde geçirilen zamanı bir avantaj olarak görüp kaliteli bir hale dönüştürmek şart! Peki ama nasıl? İşte evde geçirdiğiniz zamanı kaliteli hale getirebileceğiniz aktiviteler!

 

Kitap okuyun

Kitap okuyun

Evde geçirdiğiniz zamanı yarım bıraktığınız veya başlamak istediğiniz kitapları okuyarak kaliteli kılabilirsiniz. İş hayatının yoğunluğu ile çoğu zaman kitap okumak yalnızca gece uyumadan önce sınırlı bir süre içinde yapılan bir aktivite olabiliyor. Ama şimdi zamandan bol bir şeyimiz yok! Bu yüzden siz de gelişiminize destek olacak kitaplar okuyarak evinizde kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

 

Film izleyin

Film izleyin

Hani o hep izlemek isteyip de zaman bulamadığınız filmler var ya! İşte şimdi onları izlemenin tam zamanı! Evde geçirdiğiniz zaman içinde listenize aldığınız filmleri izleyebilir, sinema kültürünüzü geliştirebilirsiniz.

 

Online kurslar ile kendinizi geliştirin

Online kurslar ile kendinizi geliştirin

Evinizde geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli kılmak için işinizle alakalı veya işiniz dışında geliştirmek istediğiniz şeylere zaman ayırabilirsiniz. Bunun için online kurslar satın alabilir, yepyeni bir alanda gelişim sağlayabilir veya mesleki anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Evinizi düzenleyin

Evinizde kurtulmak istediğiniz fazlalıklar varsa bunları atmak için de oldukça ideal bir zaman olabilir. Çoğu zaman evimize yeteri kadar zaman ayıramadığımız için bu tür işler eksik kalır. Bu yüzden siz de dolaplarınızı, evin düzenini değiştirebilir ve daha ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

Egzersiz yapın

Egzersiz yapmanın fiziksel ve zihinsel sağlığımız üzerinde sayısız faydası vardır. Coronavirus’ten korunmak için bağışıklık sistemi sağlığımızı desteklememiz gerektiğini de düşünce egzersiz yapmak daha önemli ve anlamlı bir aktivite olarak değerlendirilebilir. Siz de online antrenman programlarından yararlanarak egzersiz yapabilir veya destekleyici ekipmanlarla var olan antrenman programınızı düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem sağlık kazanacak hem de zamanınızı daha kaliteli kılacaksınız.

 

Hobilerinize zaman ayırın

Evde geçirilen şu zaman dilimi, normalde zaman ayıramadığınız hobileriniz için muhteşem bir fırsat olabilir. Buna böyle baktığınızda eminiz aslında yapmaktan çok hoşlandığınız pek çok hobiniz olduğunu fark edeceksiniz. Siz de fark ettiğiniz bu hobilere evdeyken zaman ayırarak keyifli vakit geçirebilir ve daha iyi hissedebilirsiniz.

 

Müzik dinleyin, dans edin

Müzik dinleyin, dans edin

Bedeninizi ve zihninizi stresten arındırmak için sevdiğiniz müzikleri dinleyin, sevdiğiniz dansları edin! Hatta yeni müzikler keşfedin! Evde geçirdiğiniz zamanı, kendinize ayırdığınız geniş zamanlar olarak değerlendirin ve yapmaktan hoşlandığınız şeylere daha içten zaman ayırın.

 

Mutfağa girin

Mutfağa girin

Pek çok insan iş yaşamının yoğunluğu içerisinde mutfağa yeterince giremiyor. Oysa insanın mutfakta kendisi veya sevdikleri için bir şeyler hazırlaması bile çoğu zaman iyi hissettirmeye yetiyor. Siz de evde zaman geçirdiğiniz şu günlerde mutfağa girerek lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

 

Ailenizle zaman geçirin

Bazen aynı evi paylaştığımız insanlara bile aslında yeterince zaman ayıramıyoruz. Annemiz, eşimiz, çocuklarımız… Bu her kimse şimdi sevgiyi ve paylaşımı çoğaltmanın tam sırası! Siz de evde geçirdiğiniz zamanı ailenizle kaliteli aktiviteler yaparak geçirebilir; birlikte film geceleri düzenleyebilir, evi temizleyebilir, evde düzeninde değişiklikler yapabilir, keyifli sohbetler edebilirsiniz. Emin olun bunu yaptığınızda hepiniz daha iyi hissedeceksiniz!

 

Sanal müzeleri gezin

Evinizin konforundan çıkmadan Londra’dan Seul’a kadar birbirinden güzel müzeleri gezmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evetse zamanınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Google Arts & Culture, dünyanın dört bir yanındaki en ünlü müzelerin sanal turlarını ve çevrimiçi sergilerini size ulaştırıyor. Bu sayede dünya çapında 500’den fazla müze ve galeriye çevrimiçi olarak ulaşabiliyorsunuz. Siz de bu fırsatı değerlendirerek kültürel anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ

Bizi takip edin!@nblturkiye