Bizi Takip Edin!

Kadınlar İçin En İyi 8 Egzersiz Türü

Düzenli egzersiz, iyi yaşamın olmazsa olmazlarındandır. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen her insan egzersizi hayatına dahil etmelidir. Düzenli egzersizin kadın- erkek fark etmeksizin yaşamımızdaki birçok alana faydası vardır. Düzenli egzersiz yaparak kadınlar, ileriki yaşlarında yaşamaları olası kemik erimesi benzeri rahatsızlıklardan bedenlerini koruyabilirler. Peki, kadınlar fiziksel ve zihinsel sağlıklarını desteklemek için hangi egzersiz türlerini tercih edebilirler? İşte sağlığa sayısız faydası olan bazı egzersiz türleri.

Pilates

Pilates, 21. yüzyılın en iyi egzersiz sistemi olarak nitelendirilmektedir. Çünkü bu egzersiz türünde vücuttaki tüm kaslara dengeli bir kuvvet ve esneklik kazandırılmaktadır. Pilates ile kaslarınız esner, kuvvetlenir ve duruş bozukluklarınız düzelir. Duruş bozukluklarının yanı sıra omurga rahatsızlıklarına da çözüm olan pilatesi, uzman eşliğinde uygulamak en doğrusudur.

Yoga

Yoga da tıpkı pilates gibi fiziksel ve zihinsel sağlık açısından son derece faydalıdır. Siz de düzenli yoga egzersizleri ile iş veya ev yaşamının stresinden kurtulabilir, bedensel sağlığınızı geliştirebilirsiniz. Kaslarınızın esnemesinin ve stresten arınmanızın yaşam kalitenizi arttırması kaçınılmazdır.

Tempolu yürüyüş

Yürüyüş en maliyetsiz ve faydalı egzersiz türlerindendir. Açık havada tempolu ve düzenli yürüyüş yapmak, kaslarınızın gelişmesini ve kalori yakmanızı sağlar. Siz de haftada en az 3 gün tempolu yürüyüş yaparak hem fiziksel hem zihinsel sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

Zumba

zumba

Zumba, son derece eğlenceli ve basit bir dans türüdür. Ayrıca en fazla yağ yaktıran egzersiz türleri arasında gösterilir. Stres atmak, kilo kaybetmek ve hayatın stresinden uzaklaşmak için siz de zumba yapabilirsiniz.

Spinning

Spinning, bisikletle pedal çevirme esasına dayan bir egzersiz türüdür. Spor salonlarında yapabileceğiniz bu spor türü kalori yakmak, sağlık kazanmak ve keyifli zaman geçirmek için idealdir. Siz de forma girmek ve zinde hissetmek için spinning yapabilirsiniz.

Koşu

koşu

Koşu da tıpkı yürüyüş gibi hem maliyetsiz hem de çok faydalı bir egzersiz türüdür. Koşmak için yalnızca uygun bir spor ayakkabıya ve uygun spor giysilerine ihtiyacınız vardır. Koşu için açık havayı tercih edebileceğiniz gibi koşu bantlarını deneyebilirsiniz. Her iki koşulda da sağlık kazanacak, zinde hissedeceksiniz.

Kick boks

Kick boks, son yılların en popüler dövüş sporlarından biridir. Bu spor türü, dayanıklılığınızı en üst seviyeye çıkarmanızı sağlar. Bu sayede hem dayanıklılık kazanabilir hem de stresten tamamen kurtulabilirsiniz. Ayrıca size kendinizi korumayı öğretmesi de kick boksun bir başka avantajı olarak görülebilir!

Yüzme

Yüzme tüm vücudu çalıştıran en faydalı egzersiz türlerindendir. Yaz- kış yapabileceğiniz bu egzersiz türü, stresten arınmanızı ve sağlık kazanmanızı sağlar. Siz de düzenli yüzme ile bedeninize sağlık katabilir ve yaşamınızdaki stres faktörlerinden uzaklaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ