Bizi Takip Edin!

Tatil için Bavul Hazırlarken Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Tatile gitmek muhteşem bir fikir olsa da bavul hazırlamak bazılarımız için pek hoş bir fikir olmayabilir. Çünkü bazı insanlar için bavul hazırlamak son derece zor karar verme süreçlerinden oluşur. Kararsızlıklarla hazırlanan bir bavulda ise büyük ihtimalle olması gerekenler olmayacak veya fazlasıyla gereksiz eşya bulunacaktır! Peki bavul nasıl hazırlanır ve tatil için bavul hazırlarken mutlaka yanınıza almanız gerekenler nelerdir? İşte tatile giderken unutmamamız gerekenler.

tatil bavulu hazırlama

  1. Her güne bir kombin!

Tatil bavulu hazırlarken birçok kişi yanına çok fazla kıyafet almaktan şikâyet eder. Oysa bunun önüne geçmenin oldukça mantıklı bir yolu vardır: Her güne bir kombin! Siz de her gün için bir kombin hazırlayarak yalnızca o giysileri yanınıza alabilir ve bu sayede bavulunuzu gereksiz giysilerle doldurmayabilirsiniz. Üstelik bu sayede tatilde ne giysem derdiyle hiç uğraşmayacak ve hazırlanmakla fazla vakit kaybetmeyeceksiniz!

  1. Kombinlere uygun ayakkabılar

Ayakkabı, şıklığınızı tamamlayacak en önemli parçalardan biri. Bu nedenle bavulunuza ilk koymanız gerekenler arasında yer alıyor. Yine yanınıza gereksiz eşya almamak için tüm kombinlerinize uyum sağlayabilecek 2 veya 3 çift ayakkabı alabilirsiniz. Bunu yaparken ise ayakkabılarınızdan birinin konforlu ve rahat olmasına özen gösterin deriz. Çünkü bazı günlerde rahat hareket etmek veya koşu, egzersiz gibi aktiviteler yapmak isteyebilirsiniz.

  1. Yedek mayo / bikini

Tatile giderken yanınıza en az iki adet mayo / bikini almanız şart. Bunun birinci nedeni ise sağlık. Uzmanlar ıslak mayo veya bikiniyle durulmaması konusunda ciddi uyarılarda bulunuyor. Ayrıca her gün aynı mayo ile denize girmek pek hoşunuza gitmeyebilir. Bu nedenle tatil bavulunuza en az 2 adet mayo veya bikini koymayı unutmayın!

  1. Plaj kombinleri

plaj kombinleri

Tatil demek günün büyük bir kısmını plajda geçirmek demek! Bu nedenle plaj kombinleri valizinizin en önemli kısmını oluşturacak. Bikininizle uyumlu terlikler, deniz ayakkabısı, plaj çantası, şapka, pareo, plaj havlusu… Tüm bunları ayrıca düşünmeli ve valizinize eksiksiz bir şekilde yerleştirmelisiniz.

  1. Bakım ürünleri

Tatilde ihtiyaç duyacağınız önemli eşyalar arasında kişisel bakım ürünleriniz yer alıyor. Güneş koruyucu, bronzlaştırıcı, diş fırçası, duş jeli, şampuan bu bakım ürünlerinden bazıları. Elbette gittiğiniz yerde bunların bir kısmını bulmanız mümkün. Ama siz yine de risk almamak için vazgeçemediğiniz bakım ürünlerinizin bir kısmını tatil bavulunuza ekleyebilirsiniz.

  1. Aksesuarlar

Aksesuarlarınız sizi yansıtan en önemli detaylardır. Dolayısıyla tatil bavulunda onlara da yer ayırmanız gerekiyor. Seçtiğiniz kombinlere uygun aksesuarları önceden belirleyerek gereksiz yer tutmalarını engelleyebilirsiniz. Ama ne olursa olsun sizi siz yapan aksesuarlarınızdan yanınızda bulundurmayı unutmayın.

  1. Gerekli elektronikler

elektronikler

Tatil bavulunuzda elektroniklere de ayrıca yer vermelisiniz. Eğer yanınıza alacaksanız bilgisayarınız, şarj kabloları, aksiyon kamerası, fotoğraf makinesi gibi elektronikler tatilde hayat kurtarıcı olabilir. Sonuçta tatilinizi ölümsüzleştirecek en önemli şey fotoğraflar olacak!

  1. Şnorkel ve paletler

Tatil demek deniz demek! Siz de böyle düşünüyorsanız sualtı dünyasını keşfetmek için bavulunuzda şnorkel ve paletlere de yer verin deriz. Bu sayede denizin tadını tam anlamıyla çıkarabilir ve unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

  1. Kitap

kitap

Tatile giderken yanınıza birden fazla veya ağır kitaplar almanızı önermiyoruz. Ancak plajda denizin sesi eşliğinde kitap okumanın keyfinden de mahrum kalmamalısınız. Bu nedenle bavulunuzda tatile uygun orta kalınlıkta bir kitaba yer verebilir; kitapların büyülü dünyasını gittiğiniz yere taşıyabilirsiniz.

  1. İlaçlar

Tatil bavulunuzda yer vermeniz gereken şeylerden biri de ilaçlar. Birçok ilaca gittiğiniz yerde de ulaşabilirsiniz ancak düzenli kullandığınız ilaçlar varsa bu konuda risk almamalısınız. Bunun yanı sıra ağrı kesici gibi genel ilaçlar için de nöbetçi eczane aramak pek keyifli olmayabilir. Bu nedenle önceden önleminizi alın ve gerekli olabileceğini düşündüğünüz ilaçları bavulunuza yerleştirin deriz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ