Bizi Takip Edin!

Plaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gereken 7 Eşya

Plaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gereken 7 Eşya

Yazın gelişiyle tatil planları da hız kazanır. Zaman, lokasyon ve bütçe ise başarılı bir tatil planının üç esas ayağını oluşturur. Tatilinizin ana hatları belirlendikten sonra geriye detaylar kalır. Eğer keyifli bir deniz tatili planladıysanız zamanınızın çoğu plajda geçeceği için yanınıza almanız gereken şeyler üzerine iyice düşünmenizde fayda var. Çünkü önemsiz gibi görülen ufak detayları ihmal etmeniz durumunda bazı aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Yani uçsuz bucaksız kumsallara, derin mavi denize açılan plajlara rotanızı çevirdiyseniz sıra eksikleri tamamlamakta! Deniz tatillerinde fazla eşya taşımak yorucu olabilir. O yüzden az ama öz olacak şekilde ihtiyaçlarınıza kulak vererek bir plaj çantası hazırlamalısınız. Ne fazla ne de eksik, mükemmel bir plaj çantasında olması gerekenleri sizin için listeledik.

1.Küçük Taşıma Kapları ve İçerisinde Enerji Deposu Atıştırmalıklar

Yüzmek, tüm vücudu çalıştırdığı için açlık hissine yol açabilir. Tüm güne yaydığınız plaj keyfinizde arada ufak atıştırma kaçamakları yapmak, enerjinizi yenilemenizi sağlar. Plaj çantanıza ekleyeceğiniz küçük taşıma kapları içindeki kuru meyve, kuru yemiş, kurabiye gibi atıştırmalıklar hem keyfinizi hem modunuzu yükseltir. Ayrıca atıştırmalıklarınızı yanınızda taşıyarak hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

2.İçinizi Serinletecek İçecekler İçin Boy Boy Termos Şişeler

İçinizi Serinletecek İçecekler İçin Boy Boy Termos Şişeler

Deniz sizi serinletse de güneşin altında uzun süre kaldığınızda su ve mineral kaybedersiniz. Kaybettiğiniz sıvıyı ise mutlaka geri almanız gerekir. Ancak damak tadınıza ve bütçenize uygun içeceği her zaman plaj ortamında bulamayabilirsiniz. Peki, ne yapabilirsiniz? Meyve suyu, soda ya da rengârenk detoks içeceklerinizi evde hazırlayıp termos şişeler içerisinde plaj çantanıza ekleyebilir; kumsalda uzanırken serin serin yudumlayabilirsiniz. Eh, suyu da unutmayın tabii!

3.Güneşten Korunmak İçin Yüksek Faktörlü Güneş Kremi ve Losyonu

Güneşten Korunmak İçin Yüksek Faktörlü Güneş Kremi ve Losyonu

“Bir plaj çantasının olmazsa olmazı nedir?” diye kime sorsanız hiç şüphesiz “Güneş kremi.” cevabını alırsınız. Güneşlenmek kemikleriniz için çok sağlıklı bir aktivite; ancak güneşin zararlı etkilerini de göz ardı etmemek gerekiyor. Cilt tipinize uygun bir güneş kremini güneşe çıkmadan önce uygulamalı ve belirli aralıklarla yenilemelisiniz. Ayrıca güneşlendikten sonra gerilip hassaslaşan cildinizi ferahlatması için güneş losyonu da tercih edebilirsiniz. Kolay uygulama için sprey formdaki güneş kremini plaj çantanıza koymadan diğer eşyalara geçmeyin.

4.Adımlarınızı Korkmadan Atmak için Plaj Ayakkabısı

Sıcak kumlar bazen çok can yakıcı olabilir. Parmak arası terlikler hafif yapılarıyla çok kullanışlı olsa da ayağınızı tam kavramadığı için kum gibi zeminlerde rahat yürüyüş imkânı vermez. Plajda yürümenizi kolaylaştıracak bir çift plaj ayakkabısı, yaz için yapacağınız en faydalı alışverişlerden olabilir. Çorap formunda ayağa giyilenlerden tokalı modellere kadar geniş bir yelpaze içinden zevkinize uygun olanı seçip çantanıza koyabilirsiniz.

5.Yer Tasarrufu Sağlayacak Türk Usulü Peştamal

Yer Tasarrufu Sağlayacak Türk Usulü Peştamal

Denizden çıktıktan sonra kurulanmak için ihtiyacınız olan yegâne şey bir peştamal. Pamuklu yapısıyla suyu hemen çekmesi, hafif olması ve az yer kaplaması peştamalları plaj çantalarının favorisi yapmaya yeter de artar bile. Çeşit çeşit renk ve modelleri düşününce plaj stilinize ayrı bir hava katacağı da ortada.

6.Geniş Kenarlı Güneş Şapkası

Yüzümüz güneş yanıklarına karşı oldukça hassas olabilir. Bu sebeple güneş kreminin yanı sıra ek koruma önlemleri de almanız gerekebilir. Geniş kenarlı bir şapka, bu noktada işinizi epeyce kolaylaştırır. Özellikle hasır şapkalar başınızı tam kavrar ve omuzlarınıza kadar gölge oluşturur. Ayrıca plaj giyimine de çok yakışır.

7.Sosyal Medyadan Kopmak İstemeyenler İçin Taşınabilir Batarya

“Tatilde bile olsam telefonumdan, tabletimden ayrılamam.” diyenlerdenseniz uzun süreli plaj ziyaretlerinizde taşınabilir bataryalar vazgeçilmeziniz olur. Tatile çıkmadan önce elektronik cihazlarınızın pil kapasitelerine uygun bir taşınabilir batarya edinmeniz, plaj keyfinizin kesintiye uğramaması için oldukça önemli.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ