Bizi Takip Edin!

Kış Tatili Yapacakların Bavullarında Bulundurması Gereken 8 Temel Eşya

İster yaz ister kış mevsimi olsun tatil hazırlığı yapmak ve dolayısıyla valiz hazırlamak son derece keyifli bir aktivitedir. Havaların giderek soğuduğu ve güneşin bulutların arkasına çekildiği şu günlerde ise kayak tatilleri ve hafta sonu kaçamakları daha sık gündeme gelmeye başlar. Yaz tatili bavulu hazırlamak kolay; peki ama gideceğimiz yerin iklim koşullarını tam anlamıyla bilmeden çıkacağımız kış tatillerinde nasıl valiz hazırlayacağız? Paniğe gerek yok; işte kış tatili yapacakların bavullarında mutlaka bulunması gereken 8 temel eşya!

  1. Atkı, bere, eldiven

Kış tatili için hazırlayacağınız bavulda mutlaka olması gereken ilk üç eşya atkı, bere ve eldiven olmalıdır. Hatta tüm bunları mutlaka yedekli bir şekilde yanınıza almalısınız. Nereye gidecek olursanız olun, mevsim kış ve orada hava belki de tahminizden daha soğuk! Bu nedenle atkınızı, berenizi ve eldivenlerinize bavulunuzda yer açmayı unutmayın!

  1. Termal çoraplar

Soğuk kış günlerinde en fazla üşüyen yerimiz hiç şüphesiz ayaklarımızdır. Bu nedenle kış tatili bavulunda termal veya yün çoraplara yer açmakta fayda vardır. Ayrıca bu tarzda çoraplardan yanınıza tatil sürenize göre birkaç çift almalısınız. Sonuçta çoraplarınız ıslanabilir veya birkaç çift üst üste giyme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sebeple atkı, eldiven ve bere üçlüsünde olduğu gibi çorap konusunda da yedekli gitmek gerek.

  1. İçlik

Tatiliniz süresince rahatça dışarıda vakit geçirmek ve üşümemek istiyorsanız bavulunuza mutlaka içlik de ekleyin deriz. Bu sayede rahat rahat dolaşabilir ve hareket kabiliyetinizi arttırabilirsiniz.

  1. Termal giysiler

Kış tatili bavulunun en olmazsa olmaz malzemeleri elbette ki kalın, termal giysilerdir. Bavulunuzda mutlaka tatiliniz süresince size yetecek kadar kazak, pantolon vb. termal veya kalın giysiler bulunmalıdır. Bu nedenle kaç gün kalacağınızı ve neler yapacağınızı göz önünde bulundurarak, yanınıza olabildiğince sizi sıcak tutacak giysiler almayı unutmayın!

  1. Cildinizi koruyacak bakım ürünleri

Soğuk havalar, özellikle kuru cilde sahip insanların baş düşmanıdır. Ancak cilt tipiniz ne olursa olsun, cildiniz soğuk havadan olumsuz şekilde etkilenebilir. Bu nedenle bavulunuza mutlaka nemlendirici ürünler de koymalısınız. Mesela dudak nemlendiricisi, el ve yüz nemlendiricisi mutlaka yanınızda olması gereken ürünlerden!

  1. Yedek tişörtler

Hava çok soğuk olsa bile konaklayacağınız otel, iklim koşulları sebebiyle sandığınızdan daha fazla sıcak olabilir. Eğer yanınızda sadece kalın giysiler varsa, otelde geçireceğiniz zaman dilimi o giysilerle çekilmez bir hal alabilir! Bu nedenle yanınızda birkaç yedek tişört ve ince giysi bulundurmanızda fayda var!

  1. Kuru şampuan

Kış mevsiminde bazı otellerde sıcak su başlı başına bir problem olabilir. Bu problemle karşılaşma ihtimalinize karşı yanınızda kuru şampuan bulundurarak en azından saçlarınızın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Sağlık malzemeleri

Sağlık malzemeleri gereksiz gibi görünse de her mevsimde bavulunuzda olması gereken eşyalar arasında yer alır. Ağrı kesici bir ilaç, olası sakatlıklara karşı kas gevşetici ilaç ve kremler veya seyahat sırasında sıkça yaşanan sindirim problemlerine karşı bir probiyotik desteği… Bütün bunlar kış tatili sırasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları engellemeye birebirdir.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ