Bizi Takip Edin!

Ramazan Bayramı Tatilini Değerlendirebileceğiniz 9 Yurt Dışı Destinasyon

Haziran ayı adeta yaz mevsiminin baharıdır. Hava ne aşırı sıcaktır ne de aşırı soğuk. Yılın ilk gezmeleri bu aylarda yapılır. Ne mutlu ki bu sene Ramazan Bayramı tam haziran ayının başına geliyor! Yani Ramazan Bayramı’nda yurt dışı destinasyonları arasından bir seçim yapmak, yaz sezonuna muhteşem bir giriş yapmak anlamını taşıyor! İşte Ramazan Bayramı tatilini değerlendirebileceğiniz 9 yurt dışı destinasyonu.

Maldivler

1192 adadan oluşan Maldivler 1965 yılına kadar İngiliz sömürgesiydi. Şimdilerde adeta bir turizm cenneti olan bu yerdeki adaların birçoğunda oteller bulunmakta. Maldivler’in başkenti olan Male ise buranın en popüler şehri. Burası tropikal bir atmosfere sahip olduğu için her mevsimde gelinmesi uygun. Eğer mavinin her tonunu görmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka burayı ziyaret edin.

Malezya

Borneo Adası ve Malay Yarımadası’ndan oluşan Malezya bir Güney Asya ülkesidir. Bu ülkenin başkenti Kuala Lumpur’dur ve Malay Yarımadası’nda yer alır. Buraya gelindiği zaman gezilecek birçok nokta mevcuttur. Başkentteki Hindu tapınakları ve camiler gezilebilir. Batu Ferring ile Tan Jong Bungah’taki kumsallarda denize girilebilir, Penang’daki tropikal kelebek parkı ve botanik bahçeler gezilebilir.

Arjantin

Güney Amerika’da yer alan Arjantin güzel bir kültüre, muhteşem bir manzaraya ve lezzetli mi lezzetli yemeklere sahiptir. Buraya geldiğinizde sizi birçok etkileyici manzara bekler. Bununla birlikte bir dünya harikası olan Iguazu Nehri ve yemyeşil ormanlar da cabasıdır! Eğer dağcılık ile ilgileniyorsanız burada bulunan Glaciers National Park’a gelerek bu tabiat güzelliklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Mar Del Plata’daki sahil şeridinde keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

İngiltere

Haziran aylarında ayrı bir güzelliğe sahip olan İngiltere’de hava bir yağmurlu, bir güneşlidir. İngiltere; edebiyatı, kültürü, müziği, gezilecek yerleri, yemekleri ve dahasıyla kendine özgü bir Avrupa ülkesidir. Buraya gelindiği zaman Buchingham Sarayı, London Eye, Westminster Sarayı, Tower Bridge Of London, Tower Of London, Hyde Park, Trafalgar Square, Westminster Abbey ve British Museum gibi önemli yerler gezilebilir.

Makedonya

Ülkemize vize uygulamayan Avrupa ülkelerinden bir tanesi olan Makedonya Ohrid, Üsküp ve Manastır gibi birbirinden güzel şehirleri bünyesinde barındırıyor. Bu güzel ülkenin çevresinde ise Arnavutluk, Bulgaristan, Sırbistan ve Kosova bulunuyor. Bu da rotanıza yeni yerler eklemeyi beraberinde getiriyor. Osmanlı’nın yüzyıllarca burada hüküm sürmesinden kaynaklı olarak birçok Osmanlı eseri de burada karşımıza çıkıyor. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e giderek sosyal aktivitelerle dolu günler geçirirken, geleneksel yemekleri tadabilir ve sıcak kanlı insanlarla tanışabilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak Üsküp’e 3,5 saat uzaklıkta, Ohrid Gölü’nün hemen kenarında bulunan Ohrid’e giderek huzurlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Ukrayna

Muhteşem bir bitki örtüsü, termalleri, ormanları ve dağlık alanlarıyla önemli bir turistik ülke olan Ukrayna’nın mutlaka gidilmesi gereken şehirlerinin başında Kiev bulunuyor. Mimari ve sanat eserleriyle dolu olan başkent oldukça etkileyici. Burada orta çağdan kalan yerleri gezerken o dönemi en derin şekilde hissedebilirsiniz.

İsveç

İsveç genel olarak soğuk olsa da haziran ayında havası gayet iyi oluyor. Haziran ayında günlerin uzaması uzun uzun gezmeyi de beraberinde getiriyor. Bu yüzden haziran dönemi en uzun günleri deneyimlemek ve İsveç’i yazın uzun bir şekilde gezmek için iyi bir seçim. İsveç’e gidildiği zaman ise Göteborg, Uppsala, Stockholm, Malmö mutlaka gezilmesi gerekenler yerler arasında.

Fransa

Cannas ve Nice gibi oldukça önemli beldelere sahip olan Fransa’da tarihe ve turizme doymak mümkün. Fransa’nın güneyinde yer alan ünlü ve lüks bir tatil beldesi olan Nice masmavi deniziyle tercih edilebilecekler arasında. Bir başka gidilmesi gereken şehir olan Lyon ise Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Buraya gittiğiniz zaman nefis yemekleri tatmayı unutmayın!

İtalya

İtalya’nın mevsimi olmaz fakat haziran ayı İtalya’yı gezmek için muhteşem bir aydır. Bu mevsimde güneş kendini ara sıra gösterir ve hava çok sıcak değildir. Serin bir şekilde gezebilmek için oldukça iyi bir aydır. Bununla birlikte turist kalabalığı da henüz yoğunlaşmamıştır. Buraya geldiğiniz zaman Como Gölü, Cinque Terre, Bologna, Milano, Napoli, Pisa, Roma ve Venedik gibi popüler noktaları gezmeyi unutmayın!

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ