Bizi Takip Edin!

Vize Almadan Gidebileceğiniz ve Ülkemize Yakın 8 Yaz Tatili Destinasyonu

Bazılarımız yaz tatili için ülkemizin güzel kıyılarını tercih ederken bazılarımız da tatil fırsatını yurt dışında değerlendirmek istiyor. Ama bazen vizesiydi pasaportuydu derken yurt dışı tatiline çıkma süreci bir hayli uzayabiliyor. Bunların hiçbiriyle uğraşmadan yurt dışına çıkmak ve yeni yerler keşfetmek isteyenlerin imdadına ise vizesiz ülkeler yetişiyor. Çünkü ülkemizin yakınında vize almadan gidilebilecek muhteşem güzellikte tatil destinasyonları bulunuyor. Peki onlar hangileri? İşte vize almadan gidebileceğiniz o güzel yerler!

  1. Karadağ

Yaz aylarının en fazla tercih edilen destinasyonlarından biri Karadağ olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Karadağ İtalyan mimarisinden esinlenen yapıları ve birbirinden güzel plajları ile ziyaretçilerine unutulmaz bir yaz tatili sunuyor. Siz de uzun kumsallar, yüksek tepeler ve derin kanyonlarda gezinmek isterseniz Karadağ’ın muhteşem atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

  1. Gürcistan

Ülkemize yakın ve vizesiz gidilebilen güzel ülkelerden bir diğeri ise Gürcistan. Son yıllarda giderek daha fazla ilgi odağı olan ülke, dağ köyleri ve Karadeniz kıyısındaki kumsalları ile görenleri adeta büyülüyor. Özellikle ülkenin en cazip şehirlerinden olan Batum; tarihi, doğası ve lezzetli mutfağı ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

  1. Arnavutluk

Arnavutluk, vizesiz gidilebilecek en ekonomik seçeneklerden. Bu güzel ülke, deniz ve güneş meraklıları için birbirinden güzel sahiller barındırıyor. Balkan kültürünü yakından tanımak, muhteşem bir doğaya tanık olmak ve keşif dolu bir yaz tatili geçirmek için siz de rotanızı Arnavutluk’a çevirebilirsiniz.

  1. Kıbrıs

Yavru vatan da yaz tatili için vizesiz gidebileceğiniz yakın lokasyonlar arasında yer alıyor. Kıbrıs’a Türkler yalnızca kimlik kartları ile giriş yapabiliyorlar. Girne, Lefkoşa, Gazimağusa gibi bölgeler turistlere birbirinden farklı deneyimler vadediyor. Siz de bu güzel Akdeniz ülkesini keşfetmek ve yanı başımızdaki cenneti yakından görmek için yaz tatilinizi Kıbrıs’ta organize edebilirsiniz.

  1. Sırbistan

Balkan ülkelerinin en güzellerinden olan Sırbistan, özellikle başkenti Belgrad ile dikkat çekiyor. Oldukça ekonomik bir tatil yapabileceğiniz bölgede eşsiz parklar, lezzetli yemekler ve son derece hareketli bir gece hayatı bulunuyor. Bölgede ayrıca gezilecek sayısız tarihi güzellik mevcut.

  1. Makedonya

Yine güzel bir Balkan ülkesi olan Makedonya da hem ekonomik hem de vizesiz tatil yapabileceğiniz yerlerden. Ülkenin başkenti olan Üsküp, Balkanların en eski kültür merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Üsküp’ün tarihi atmosferi ve Ohrid Gölü ise mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

  1. Ukrayna

Ukrayna da vizenin kalktığı güzel ülkelerden biri. Ülkeye girişin kolaylaşması ile birlikte son yıllarda yaz tatilleri için sıkça tercih ediliyor. Kiev ve Lviv, ülkenin mutlaka görülmesi gereken şehirleri arasında yer alıyor. Siz de yaz tatilinde bu güzel ülkeyi ziyaret ederek tarihi ve doğal güzelliklere yakından tanıklık edebilirsiniz.

  1. Bosna Hersek

Güzel Balkan ülkeleri arasında yer alan Bosna Hersek, aynı zamanda Türk- Osmanlı izlerinin görüldüğü ve en çok Türk turisti ağırlayan bölgelerden birisi. Türk Çarşısı, başkent Saraybosna, Mostar Köprüsü, Neretva Nehri ise ülkede mutlaka görülmesi gereken yerlerden birkaçı. Siz de 90 güne kadar vizesiz ziyaret edilebilen bu keyifli Balkan ülkesini bu yaz ziyaret edebilir; keyifli hatıralar edinebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ