Bizi Takip Edin!

Kış Aylarında Yapabileceğiniz Indoor Egzersiz Aktiviteleri

Düzenli egzersiz, sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır. Bu nedenle sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen kişiler egzersizi bir yaşam alışkanlığı haline getirirler. Bunun için de yaz- kış demeden her mevsimde egzersiz yapmaya devam ederler. Özellikle kış ayları, düşük sıcaklıklar sebebiyle insanların egzersiz yapmayı ihmal edebildiği bir dönemdir. Çünkü bu mevsimde ne yazık ki hepimiz yazın aksine kapalı mekanlarda egzersiz yapmak durumunda kalırız. Peki kış aylarında kapalı alanlarda yapabileceğimiz egzersiz türleri hangileridir? İşte kapalı alanda spor yapmayı keyifli hale getiren o egzersizler!

Pilates

Pilates

Son yılların en fazla ilgi gören egzersiz türü pilatesin sağlığımıza birçok faydası vardır. Doğru bir duruş kazandırmak, kilo kaybı, esneklik, kas kütlesini arttırmak, doğru nefes, stresten uzaklaştırmak gibi birçok fayda düzenli pilates ile kısa zamanda ortaya çıkabilir. Bu faydalı egzersiz türü genelde kapalı pilates salonlarında yapılmaktadır. Bu nedenle siz de kış aylarında pilates yaparak yaza fit bir şekilde girebilirsiniz.

Fitness

 Kış aylarında yapılabilecek kapalı alan sporlarından biri de fitness’tır. Fitness ile kısa zamanda kas kütlesi arttırılabilir ve hayal edilen fit vücuda kavuşulabilir. Bunun yanı sıra elbette fitness’ın da zihinsel sağlık üzerinde çeşitli faydaları vardır. Düzenli olarak yapıldığında fitness kişinin stres seviyesini azaltarak daha sağlıklı bir düşünce sistemine sahip olmasına yardımcı olabilir.

Yoga

Özellikle zihinsel faydaları sebebiyle tercih edilen yoganın genel sağlık üzerinde de birçok faydası vardır. Açık alanda yapılabileceği gibi, kış aylarında kapalı salonlarda da yapılabilen yoga; nefes kontrolü ile akciğer ve kalp sağlığını destekler, sindirim sistemi sağlığını geliştirir, esnekliği ve kas kütlesini arttırır, kilo vermeye yardımcı olur, bel ve sırt ağrılarını ortadan kaldırır… Siz de kış aylarında yoga yaparak hem zihninizi hem de bedeninizi rahatlatabilirsiniz.

Yüzme

Yaz aylarının sevilen sporu yüzme, kış aylarında da kapalı yüzme havuzlarında rahatlıkla yapılabilir. Yüzme son derece risksiz ve sağlıklı bir egzersizdir. Kemik sorunlarında son derece etkilidir, kas gelişimini destekler, esnekliği arttırır, kalp sağlığını destekler, kilo kontrolüne yardımcı olur, kan dolaşımını iyileştirir… Bu ve daha çok faydadan yararlanabilmek için siz de kış aylarında düzenli yüzerek sağlık kazanabilirsiniz.

Tenis

Keyifli bir egzersiz türü olan tenis, kış aylarında kapalı alanlarda yapılabilmektedir. Tenis oynamanın da diğer egzersizler gibi birçok faydası vardır. Tenis vücuttaki yağ yakımını hızlandırır, enerjiyi arttırır, vücuttaki oksijenin kaslar tarafından verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca tenis oynamadan önce yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğinden doğru beslenme alışkanlığına da teşvik eder.

Yürüyüş / Koşu

Yaz aylarında açık havada yapılabilecek en keyifli ve basit egzersizler yürüyüş ve koşudur. İşte bu keyifli ve faydalı spor kış aylarında kapalı alanlarda da rahatlıkla yapılabilir. Bunun için yürüyüş / koşu bandı olan kapalı spor salonlarını tercih edebilir veya evinize bir koşu bandı edinebilirsiniz. Düzenli olarak yürüyüş / koşu yapmanın stresi azaltmak, kalp ve akciğer sağlığını desteklemek, kilo kontrolü, kas gelişimini sağlamak gibi pek çok faydası vardır.

Dövüş sporları

Kış aylarında kapalı alanlarda yapılabilecek bir aktivite de dövüş sporlarıdır. Boks, karate gibi dövüş sporlarının sağlık üzerinde sayısız faydası vardır. Öncelikle efor gerektiren sporlar oldukları için kesinlikle stres atmaya yardımcı olurlar. Bu tarz mücadele sporları vücudun bir bölümünü değil tamamını çalıştırır. Bu da birçok kas grubunu çalıştırarak formda olmanızı sağlar.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ