İlkbaharda Tatil Yapacakların Bavulunda Mutlaka Bulunması Gerekenler

İlkbaharın gelişiyle birlikte tatil planları ve hatta ufak seyahatler yapılmaya başladı bile! Ve birçok insan baharda tatile gitmek kadar onun için hazırlanmayı da seviyor. Ancak bazılarımız için tatil hazırlığının en önemli kısmını oluşturan bavul hazırlama işi, başlı başına sıkıntı! Hele bir de mevsim baharsa, ani hava değişimleri sebebiyle bavula koyulacaklar konusunda daha dikkatli olmak gerekiyor. Peki ilkbahar bavulunda hangi eşyalar mutlaka bulunmalı? İşte ilkbahar tatilleri öncesinde bavulunuza koymayı unutmamanız gereken o eşyalar!

 

  1. Yağmurluk!

İlkbahar demek muhteşem bir güneşin ardından aniden bastıran yağmur demek! Bu nedenle mevsim ilkbahar olduğunda giysiler konusunda mutlaka tedbirli olmak gerekiyor. Hava sıcaklıkları çok düşük olmasa da yağmur ihtimalini göz önünde bulundurmalı ve yanınızdan yağmurluğunuzu eksik etmemelisiniz. Ne de olsa kimse keyifli bir tatile hastalanarak başlamak istemez!

 

  1. Hırka, kapüşonlu gibi kurtarıcı giysiler!

Bavulunuza eminiz ince tişörtler, etekler, yazlık pantolonlar koymak istiyorsunuz. Çünkü uzun bir kışın ardından hepimiz güneşi görür görmez ince giysilere geçerek hafiflemekten yanayız. Ancak ani sıcaklık değişimleri en çok bu mevsimde hastalanmamıza sebep oluyor. Bu nedenle bavulunuza ince giysilerin yanında her şeyle giyebileceğiniz kalın bir hırka, kapüşonlu gibi sizi soğuk havadan koruyacak şeyler de koymanız gerektiğini unutmayın!

 

  1. Güneş kremi!

İlkbaharda güneş etkisini tam anlamıyla hissettirmese de cilt sağlığı için güneş kremi kullanmaya başlamak gerekebiliyor. Eğer sadece yaz aylarında güneş kremi kullanmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu nedenle bavulunuza güneşin yakıcı etkisine karşı bir güneş kremi eklemeyi unutmayın. Bu sayede cildinizi koruyabilecek ve olası kızarıklıkların önüne geçebileceksiniz.

 

  1. Suya dayanıklı ayakkabılar!

Sürekli baharın değişen hava koşullarından bahsediyoruz. İşte bu durum haliyle ayakkabı seçimlerinizi de etkileyecek. Havalar ne kadar sıcak olursa olsun bavulunuza mutlaka sizi yağmurlu havalardan koruyacak su geçirmez bir spor ayakkabı veya yağmur çizmesi de koymalısınız. Unutmayın; bir şekilde tatil süresince hava yağışlı olabilir ve siz ancak bu türden bir ayakkabıyla seyahatinize devam edebilirsiniz.

 

  1. Şemsiye!

İlkbaharda yağmurun ne zaman yağacağı belli olmaz! Oysa sizin kısıtlı zamanınız var ve hava koşulları ne olursa olsun gezmek, gittiğiniz yeri keşfetmek istiyorsunuz. Bunun için bavulunuzda sağlam bir şemsiye bulundurmanız yeterli! Emin olun şemsiye bazı durumlarda kurtarıcınız olabilir ve hatta yağmura rağmen keyifli bir şehir turu yapmanızı sağlayabilir.

 

  1. İlk yardım malzemeleri!

Her bavulda ufak bir ilk yardım çantası olmalıdır. Bu nedenle ilkbahar tatiliniz için de size lazım olabilecek ilaçlardan oluşan bir çanta hazırlamalısınız. Ağrı kesiciler; mide bulantısı, kabızlık vb. sindirim problemlerine yardımcı ilaçlar; astım ilaçları bunlardan bazıları olabilir. Bu sayede tatiliniz sırasında olası sağlık problemlerini engelleyebilir, sağlıklı bir seyahat geçirebilirsiniz.

 

  1. Şapka!

Hep yağmurdan korunacak değiliz ya! İklim değişikliklerine bağlı olarak artık ilkbahar mevsimi her sene farklı özellikler sergileyebiliyor. Normalde fazla yakıcı olmayan güneş, uzun saatler maruz kalındığında güneş çarpması gibi problemlere bile sebep olabiliyor. Bu nedenle güneş ışınlarından ve zaman zaman da rüzgârdan korunmak için yanınızda birkaç çeşit şapka bulundurmanızda fayda var. Bu sayede seyahatinizden keyif almanızı hiçbir şey engelleyemeyecektir!

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ

Bizi takip edin!@nblturkiye