Bizi Takip Edin!

Ege Kıyılarında Yazın Keyfini Çıkarabileceğiniz Birbirinden Muhteşem 10 Koy

Ege kıyıları, her köşesi cennet ülkemizin yaz tatili için en fazla tercih edilen lokasyonlarını içerisinde barındırıyor. Çünkü Ege kıyıları, tatilcilere hem denizin en güzelini hem de eğlencenin her halini sunuyor. Elbette hepsi birbirinden temiz ve mavi Ege koyları da tatil rotamızı bu bölgeye çevirmek için yeterli nedenlerden. Çünkü Ege’de yazın keyfini sonuna kadar çıkarabileceğiniz sayısız koy bulunuyor. İşte yeşilin mavi ile buluştuğu, hepsi birbirinden muhteşem 10 Ege koyu!

  1. Delikli Koy- Çeşme, İzmir

Türkiye’nin en popüler tatil rotalarından Çeşme, aslında birbirinden güzel denizleri de içerisinde barındırıyor. İşte Delikli Koy da bunlardan biri! Kimsenin ve hiçbir işletmenin olmadığı bu harika koy tertemiz ve serin bir denize girmek isteyenler için son derece ideal olabilir.

  1. Aya Yorgi Koyu- Çeşme, İzmir

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta bulunan Aya Yorgi, Çeşme’nin en popüler plajlarına ev sahipliği yapıyor. Havuzu andıran denizi ve inceden esen rüzgârı ile yazın keyfini çıkarabileceğiniz bu güzel koy, mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

  1. Boyabağı Koyu- Karaburun, İzmir

İzmir’in sakin ve sevilen ilçesi Karaburun’da her köyün kendi plajı bulunuyor. Boyabağı da Karaburun’un en güzel köylerinden biri olan Kösedere’nin plajı. Zeytin ağaçlarıyla süslü keyifli bir yoldan gidilen Boyabağı Koyu, turkuaz rengi ile deniz severlere harika bir deneyim sunabilir.

  1. Dolungaz Koyu- Karaburun, İzmir

Bir diğer güzel Karaburun koyu da Dolungaz olarak karşımıza çıkıyor. Karaburun’un Midilli’ye bakan kuzey sahilinde yer alan bu saklı koy etrafı kayalıklarla çevrili turkuaz bir denize sahip. Ulaşımı pek kolay olmadığı için hala sakinliğini koruyan bu benzersiz yerde siz de deniz keyfi yapabilirsiniz.

  1. Cennet Koyu- Bodrum, Muğla

Bodrum, Göltürkbükü yakınlarında bulunan Cennet Koyu da Ege’nin en güzel koyları arasında yer alıyor. Tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile cenneti andıran bu güzel koyda, gözlerden uzak denize girebilir; doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Hayıtbükü- Datça, Muğla

Tertemiz deniziyle ülkemizin sevilen tatil rotalarından olan Datça, birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapıyor. Hayıtbükü, bunlardan yalnızca bir tanesi. Mesudiye Köyü’ne bağlı Hayıtbükü, rüzgârsız ve son derece sığ bir denize sahip. Ancak denizi mutlaka görmeye değer! Siz de tertemiz bir denize girmek istiyorsanız burayı gezi listenize ekleyebilirsiniz.

  1. Karaincir- Datça, Muğla

Datça’nın en güzel koylarından biri olan Karaincir, bayram dönemi hariç oldukça sakin ve keyifli bir plaja sahip. Bembeyaz kumu ve turkuaz denizi ile dikkat çeken koyda, keyifle denize girebilir, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Assos- Ayvacık, Çanakkale

Çanakkale’nin incisi Assos da güzel denize girmek isteyenler için son derece ideal olabilir. Zeytin ağaçları ile süslü bu keyifli bölgede tam karşınızda Midilli Adası bulunuyor. Denizin içinde ise tarihi liman kalıntıları… Siz de bir yandan denize doymak bir yandan da huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız rotanızı Assos’a çevirebilirsiniz.

  1. Sazlıca Koyu- Foça, İzmir

Foça’da irili ufaklı birçok güzel koy bulunuyor ve Sazlıca da bunlardan biri. Masmavi bir denize sahip olan koy hem günü birlik geziler için hem de kamp yapmak için oldukça ideal. Eski Foça ile Yeni Foça arasında bulunan bu keyifli koyu, gezi listenize mutlaka ekleyin deriz.

  1. Aktur koyları- Datça, Muğla

Datça’ya 30 km uzaklıkta bulunan Aktur koyları Kurucabük, Kovanlık ve Çiftlik isimli koylardan oluşuyor. Kum ve çakıl karışımı tertemiz bir denize rastlayacağınız bu koylarda aynı zamanda konaklama ve kamp tesisleri de bulunuyor.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ