Yaz Aylarında Tatile Çıkacaklara Özel Hayat Kurtarıcı Öneriler

Yaz Aylarında Tatile Çıkacaklara Özel Hayat Kurtarıcı Öneriler

Yılın en çok beklenilen dönemine yavaş yavaş yaklaşıyoruz: Yaz ayları! Aylar öncesinden herkeste bir mutluluk, bir heyecan oluyor. Çünkü yaz döneminde yapılacak birçok aktivitenin, tatil planlarının ve uzun akşam yürüyüşlerinde yenilen dondurmanın tadı bir başka oluyor. Bu dönemde tatile çıkmak isteyen pek çok kişi var. Ve tatile çıkmak ne kadar eğlenceliyse hazırlık aşaması da bir o kadar stresli olabiliyor. Bunların haricinde tatil sırasında da beklenmedik durumlar canımızı sıkabiliyor. İşte karşınızda keyifli ve güzel bir tatil için bazı hayat kurtarıcı öneriler…

1. Tatil İçin Erkenden Plan Yapın

Planlama, hayatın her alanında olduğu tatil öncesinde de gerekiyor. Öncelikle nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar verin. Kültürel gezilerin yoğunlukta olduğu keşiflerle dolu bir tatil mi yoksa deniz karşısında ayaklarınızı uzattığınız bir plaj tatili mi? Daha sonra konum, zaman, yemek ve kesin olarak ne yapmak istediğinize dair detayları planınızda belirtin.

2. Valiz Hazırlarken Abartıya Kaçmayın

Valiz Hazırlarken Abartıya Kaçmayın

En az tatile gitmek kadar eğlenceli olan valiz hazırlama aşaması da önemli bir konu. Sevdiğiniz, rahat ve her şey ile uyabilecek parça ve aksesuarlarınızı alabilirsiniz. Gittiğiniz yerden de bir şey almak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla valizde biraz yer bırakmak önemli. Ayrıca uçak tercih edecekseniz bagaj sınırlamasından da kurtulmuş olursunuz. İlaç, para ve önemli belgelerinizi valizde değil, el çantanızda taşıyın. Ayrıca katlama tekniklerini inceleyerek valizinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

3. İnternete Biraz Ara Verin

Gezilen yerlerde fotoğraf çekilip sosyal medyada paylaşmak herkesin çok sevdiği bir şey, kabul ediyoruz. Ama günün yarısını dinlenip tatilin tadını çıkararak geçirmek yerine sürekli bildirimlerinizi kontrol ediyorsanız hata yapıyorsunuz. Karşınızdaki hoş manzaranın keyfini çıkarın…

4. Çantanızda Atıştırmalık Bulundurun

Özellikle de bilmediğiniz bir ülke veya şehirdeyseniz en yakın marketin nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz. Ani tansiyon düşmeleri ve mide bulantısı gibi durumlarda bir atıştırmalık gününüzü kurtarabilir.

5. Telefonunuzun Hafızasında Yer Açın

Tatilde fotoğraf çekmenin keyfi bir başka. Peki, tam harika bir kare yakalayacakken aniden “Hafızada yeterli yer yok.” bildirimi gelse ne yaparsınız? Bunun için öncesinde telefonunuzdaki fotoğrafları güvenli bir yere aktarın. Bu sayede siz de telefon hafızasını düşünmeden rahatça fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

6. Taşınabilir Şarj Aleti Önemli

Taşınabilir Şarj Aleti Önemli

Özellikle havaalanı gibi yerlerde priz bulmak zor olabilir. Acil telefon gereken durumlarda şarjınız bittiyse taşınabilir şarj aletleri gerçekten imdadınıza yetişiyor. Yine de siz evden çıkmadan telefonları şarj etmeye dikkat edin. Eğer yoksa önemli numaraların yazıldığı bir defter alırsanız başka birinin telefonunu kullanarak yardım isteyebilirsiniz.

7. Müzik ve Film Listesi Yaparak Yolculuğunuzu Daha Keyifli Hale Getirin

Müzik ve Film Listesi Yaparak Yolculuğunuzu Daha Keyifli Hale Getirin

Hele ki bir de uzun yolculuk yapıyorsanız can sıkıntısından patlamamak için bu iki liste harika bir seçenek. Uzun uçuşlarda bir türlü izleyemediğiniz filmleri izleyebilir, araba yolculuklarında sevdiğiniz tüm şarkıların olduğu listenizi dinleyebilirsiniz.

8. Ne Olur Ne Olmaz, Erken Çıkın

Erkenden yola çıkarak beklenmedik durumlar için alternatif planlara sahip olabilirsiniz. Özellikle uçak tercih edecekseniz trafik, güvenlik kontrolleri ve hava durumu gibi şartları dikkate alarak erkenden yola çıkmakta fayda var.

9. Alacaklarınızın Listesini Yapın

Valiz hazırlama aşamasına geri dönecek olursak eklediğiniz her ürünün yanına tik atarak sonradan “Onu almış mıydım? Dur bir bakayım.” gibi ikilemlerin önüne geçmiş olursunuz. Unutma potansiyeli olan eşyaları da böylece daha kolay fark edebilirsiniz. Liste yaparken zorlanıyorsanız internette pek çok farklı gerekenler listesi de mevcut.

10. Farklı Aktiviteler Denemekten Çekinmeyin

Farklı Aktiviteler Denemekten Çekinmeyin

Daha önce yapmadığınız adrenalin dolu bir aktivite deneyerek harika ve gülerek hatırlayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Paraşüte binebilir, dalış yapabilir veya safariye çıkabilirsiniz. Gideceğiniz yerde böyle farklı imkanlar varsa kesinlikle kaçırmamalısınız.

11. Gideceğiniz Yerin İmkanlarını İyi Araştırın

Otel, tatil köyü, bungalov, ev hiç fark etmez. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için sunulan imkanlar neler, iyi araştırmalısınız. Havuz, sauna, hamam, açık büfe gibi isteklerinizi kontrol ederseniz içine sinen bir tatil yeri seçimi yapabilirsiniz.

12. Araştırmalarınıza Sosyal Medyayı da İlave Edin

Rezervasyon yaptığınız yerin bir de sosyal medya sayfasına ve mutlaka konum kısmından insanların neler paylaştığına bakın. Daha gerçekçi fotoğraflar ve bilgiler edinmek için sosyal medya gerçekten harika bir kaynak.

13. Rahat Ayakkabılar Tercih Edin

Bu konunun altını çizmekte fayda var. Çünkü ayak sağlığı gerçekten çok önemli. Özellikle bol yürümeli, hareketli, kültürel bir geziye çıkıyorsanız ihtiyacınız olacak şey kesinlikle rahat bir spor ayakkabı. Belki akşam yemeği için şık bir topuklu ayakkabı tercih edilebilir fakat tatilin geri kalan zamanında rahat bir ayakkabı tercih etmek tatilinizin kalitesini arttırır.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ