Bizi Takip Edin!

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Mide şişkinliği, karın şişliği, gaz sancısı gibi şikayetler bazen çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklansa da, genelde ana nedeni fazla yemek ve bu şikayetlere neden olabilecek gıdalarla beslenmektir. Hızlı yeme alışkanlığı, midedeki salgı bezlerinin yeterince çalışmaması, gazlı ve asitli içecekler, stres gibi nedenlerin tamamı, karında şişlik hissine neden olabilir. Bu yazımızda, birçok insanın sık sık yaşadığı mide şişkinliği problemine iyi gelen gıdaları listeleyeceğiz. Eğer siz de yemek yedikten sonra gaz sancısı, karın şişliği gibi problemler yaşıyorsanız, yazımızda yer alan gıdaları beslenme programınıza ekleyerek, şikayetlerinizi en aza indirebilirsiniz. Eğer siz de mide şişkinliğine ne iyi gelir ve gaz nasıl giderilir sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. İşte mide şişkinliğine iyi gelen yiyecekler.

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir: Lahana turşusu

Mide şişkinliği, karında şişlik gibi problemler, bağırsaklarda gaz birikmesi sonucu oluşur. Bunu önlemek için hem doğru yemek yeme alışkanlığı kazanmak hem de hazmı zor yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Bunun yanı sıra bir de, bağırsak sağlığına dost yiyecekler tüketmeye özen göstermek, bu tarz problemleri daha az yaşamanıza veya hiç yaşamamanıza yardımcı olacaktır. İşte bağırsak sağlığına dost yiyecekler dendiğinde akla gelen besinlerden biri de lahana turşusudur. Lahana turşusu, çok iyi bir probiyotik kaynağıdır.

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir: Yoğurt

Bu doğal gıdanın içerisinde bulunan aktif kültür bakterileri, midedeki enzimleri harekete geçirir ve besinlerin daha çabuk sindirilmesini sağlar. Eğer siz de yemeklerden sonra mide şişkinliği, karın şişliği gibi problemler yaşıyorsanız, yoğurt tüketerek midenizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir: Zencefil

Zencefil, çok eski çağlardan beri mide şikayetlerine karşı doğal bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle zencefil yemek veya zencefil çayı içmek, mide şişkinliği, gaz sancısı gibi problemlerin iyileşmesine yardımcı olacaktır. Zencefil, içerdiğinde bulunan hazmı kolaylaştırıcı bileşikler ve B6, demir, kalsiyum, sodyum, potasyum, magnezyum gibi mineraller bakımından oldukça zengindir. Bu sayede sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan yiyecekler arasında yer alır.

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir: Muz

Muz

Lezzeti nedeniyle birçok insanın yemekten keyif aldığı bu faydalı meyve, doğal bir probiyotik kaynağıdır. Eğer siz de sık sık karın şişkinliği problemi yaşıyorsanız, muz tüketerek onun sindirimi kolaylaştıran etkisinden yararlanabilirsiniz.

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir: Probiyotik kullanmak

Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ