Bizi Takip Edin!

İstanbul’da Temiz Havayı En Güzel Şekilde Soluyacağınız 8 Mekân

İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşamak beraberinde bazı dezavantajları da getiriyor. Bunlardan ilk akla geleni, doğadan uzaklaşmak ve hatta mahrum kalmak olsa gerek! Şehir yaşamı doğa ile daha az zaman geçirmemize ve temiz hava almaya hasret kalmamıza neden oluyor. Bu nedenle fırsat buldukça temiz havayı en güzel şekilde soluyabileceğimiz yerlere hücum etmekte fayda var! Peki, İstanbul’da en iyi temiz hava nerede alınır? İşte temiz havayı içinize çekerek huzur bulacağınız 8 keyifli mekân!

1.Fenerbahçe Parkı, Kadıköy

Denizi ve yeşil alanı iç içe barındıran nadir yerlerden biri olan Fenerbahçe Parkı, temiz havayı içinize çekerken huzur bulabileceğiniz bir yer. Üç tarafı denizlerle çevrili ormanlık bir alan içinde bulunan parkta çimenlere yayılabilir, deniz manzaralı masalarda piknik yapabilir veya parkta yer alan kafelerden yararlanabilirsiniz. Emin olun Fenerbahçe Parkı, sizi şehrin karmaşasından ve gürültüden uzaklaştıracak, bir yandan da temiz hava almanızı sağlayacak!

2.Emirgan Korusu, Emirgan

Her yıl Nisan ayında düzenlenen Lale Festivali ile bilinen Emirgan Korusu, İstanbul’un kalabalığından kaçıp temiz hava solumak için son derece ideal bir yer. Koruda yer alan özel ağaçlar ve rengarenk çiçekler içinizi açacak ve size harika bir gün geçirme şansı tanıyacak! Dilerseniz siz de burada harika fotoğraflar çektirebilir, piknik veya kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

3.Atatürk Arboretumu, Bahçeköy

Belgrad Ormanı yakınlarında bulunan Atatürk Arboretumu, aslında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerinin araştırmalarına hizmet veren bir yeşil alan. Ancak bu keyifli bölge, doğa severlerin ziyaretlerine de açık durumda. Dilerseniz siz de en özel ağaçlarla dolu arboretumda keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir, temiz havayı içinize çekebilir ve göl kenarında yeşilin binbir tonuna tanıklık edebilirsiniz.

4.Çubuklu Korusu, Beykoz

Kanlıca yakınlarında bulunan Çubuklu Korusu’nda, her biri soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluk ve güzel bir koşu- yürüyüş yolu bulunuyor. Dilerseniz siz de her mevsim başka güzelliğe bürünen koruda keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir ve temiz hava alabilirsiniz. Korunun içerisinde yer alan kahvaltı mekanlarında kahvaltı yapabilir ve Hidiv Kasrı’nı ziyaret edebilirsiniz.

5.Fethi Paşa Korusu, Üsküdar

Sarayburnu’ndan Ortaköy’e uzanan muhteşem bir İstanbul manzarasına sahip Fethi Paşa Korusu da İstanbul’da temiz havayı en güzel şekilde soluyabileceğiniz yerler arasında. Yüzlerce bitki ve ağaç türüne ev sahipliği yapan koruda, keyifli bir yürüyüş yapabileceğiniz gibi Boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı da yapabilirsiniz. Korunun özellikle lale ve erguvan zamanında muhteşem bir görüntüye sahip olduğunu da mutlaka belirtmek gerek!

6.Mihrabat Korusu, Kanlıca

Kanlıca sırtlarında bulunan Mihrabat Korusu, ormanın içerisinde 3 km’lik bir yürüyüş parkuruna ve benzersiz bir Boğaz manzarasına sahip. Çam ağaçlarıyla dolu bu keyifli koruda temiz havayı soluyarak yürüyüş veya koşu yapabilir; korunun içerisinde yer alan mekanlarda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

7.Polonezköy Tabiat Parkı, Polonezköy

İstanbul’un ilk tabiat parkı olan bu keyifli mekân, yaklaşık 3000 hektar alanı kaplamakta ve bu yönüyle İstanbul’un en büyük tabiat parkı olma özelliği taşımaktadır. Ulaşım açısından son derece kolay bir lokasyonda bulunan parkta temiz havayı en güzel şekilde içinize çekebilir ve doğayla baş başa zaman geçirebilirsiniz. Parkta yer alan zengin bitki çeşitliliğini inceleyebilir ve yürüyüş, koşu, bisiklet, kamp gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

8.Gülhane Parkı, Fatih

İstanbul’un en eski parklarından biri olan Gülhane Parkı da İstanbul’da temiz hava alabileceğiniz ve doğayla vakit geçirebileceğiniz yerler arasındadır. Ulu çınarların gölgesinde serinleyebileceğiniz bu harika parkta, muhteşem Sarayburnu manzarasına tanıklık edebilir ve temiz havayı içinize çekerek ağaçlar arasında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ