Evcil Hayvanlarla Seyahat Etmenin 10 Püf Noktası

Evcil hayvanlarla seyahat

Evcil hayvanlarınız ile seyahat etmek istiyorsanız öncesinde iyi bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Böylece dostunuzun seyahat boyunca ve sonrasında kendini rahat hissetmesini sağlayabilir ve beraber eğlenerek vakit geçirebilirsiniz. Bu noktada “Peki ama daha önce evcil hayvanımla yola çıkmadım. Nelere dikkat etmem lazım?” diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte, evcil hayvanlarınız ile eğlenceli ve rahat bir şekilde seyahat edebilmeniz için dikkat etmeniz gereken o püf noktaları!

1. Birlikte Kısa Yolculuklara Çıkın

Evcil dostunuz daha önce hiç seyahat etmediyse birlikte kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Böylece onu yavaş yavaş yolculuğa alıştırabilirsiniz. Yolculuk esnasında stresli olduğunu hissederseniz dostunuzu kucağınıza alıp sakinleştirebilirsiniz. Bu şekilde onu rahatlattığınızda seyahate alışmasına yardımcı olabilirsiniz.

2. Yolculuk Öncesi Veteriner Kontrolü Yaptırın

Evcil dostunuzun rutin kontrollerini aksatmadan yaptırmanız son derece önemli. Özellikle yolculuğa çıkmadan önce bu konuya daha hassas yaklaşmanız gerekiyor. Ayrıca dostunuzun rahat bir yolculuk geçirebilmesi için veterinerinizden tavsiyeler alabilirsiniz. Seyahatiniz boyunca evcil hayvanınızın bağışıklığını desteklemek için ek gıdalara ve vitaminlere başvurabilirsiniz.

3. İhtiyaç Listesini Oluşturun

Seyahat öncesinde evcil dostunuzun mamasını, taşınabilir mama ve su kaplarını, taşıma kutusunu, tasmasını, kayışını ve diğer ihtiyaçlarını yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca sağlık karnesini de yola çıkarken yanınıza almanız gerekiyor.

4. Konaklayacağınız Yerleri Araştırın

Seyahate çıkmadan önce kalacağınız yerleri ve bu yerlerin evcil hayvan kabul edip etmediğini araştırmanız gerekiyor. Böylece konaklayacağınız yere vardığınızda herhangi bir problem yaşamadan keyifle tatilinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

5. Ulaşım Aracına Karar Verin

Yolculuğunuzu hangi ulaşım aracıyla yapacağınız patili dostunuzun konforunu doğrudan etkileyebilir. Bu yüzden önce yola hangi araçla çıkacağınıza karar vermelisiniz. Kendi aracınızla değil, uçak ya da otobüsle seyahat edecekseniz firmaları önceden arayıp bilgi almanız ve ona göre hazırlık yapmanız gerekiyor. Böylece firmaların hangi olanaklara sahip olduğunu, taleplerinin neler olduğunu ve ekstra ödeyeceğiniz ücreti öğrenebilirsiniz.

6. Sık Sık Mola Verin

Eğer seyahat için kendi aracınızı tercih ettiyseniz rahatça mola verme imkânınız olacak. Böylece evcil dostlarınızın ihtiyaçlarını daha rahat şekilde giderebilirsiniz. Kendi aracınızla gitmeyecekseniz en kısa yolculuk süresine sahip alternatifleri tercih edin.

7. En Sevdiği Oyuncakları Yanınıza Alın

Evde sürekli oynadığı ve çok sevdiği bir oyuncağı yanınıza almak onu kolayca sakinleştirmenize yardımcı olur. Çünkü nasıl değer verdiğimiz, sevdiğimiz bir eşyayı yanımızda taşımak bize kendimizi iyi hissettiriyorsa aynısı onun için de geçerli.

8. Evinde Hissetmesini Sağlayın

Konaklayacağınız yere vardığınız zaman onu evinde gibi hissettirmeniz son derece önemli. Mama ve su kaplarını odanıza yerleştirin. Hatta yanınızda getirdiğiniz oyuncağı veya battaniyeyi de odanıza koyabilirsiniz. Bu eşyaların üstüne sinen kokusu sayesinde dostunuzun ortama alışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca ev yatağı veya minderi de size bu konuda yardımcı olabilir.

9. Evcil Hayvanız İçin Gezi Planı Yapın

Kendiniz için bir gezi planı yaparken bu plana patili dostunuzu da dâhil etmelisiniz. Özellikle sahillere ya da parklara götürerek onun keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece dostunuz tatile kolaylıkla uyum sağlayabilir ve siz de daha konforlu ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

10. Onun İhtiyaçlarını Önceliklendirin

Evcil dostunuzun rahatça seyahat edebilmesi için bu süreçte kendini güvende hissetmesi çok önemli. Dolayısıyla onunla keyifli vakit geçirmek istiyorsanız onun isteklerine ve ihtiyaçlarına kulak vermelisiniz. Böylece onun konforlu olmasını ve tatil boyunca kendini tıpkı yuvasındaymış gibi güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ