Yaz Mevsimine Özel Seyahat Trendleri

Son iki yıldır hayatımızın her alanında değişikliklere sebep olan pandeminin etkisinin yavaş yavaş azalmasıyla 2022 yazı için tatil planları önem kazanıyor. Aşı çalışmalarında yaşanan gelişmeler, iki yıldır sekteye uğrayan turizm sektörünün yeniden canlanmasına destek oluyor. Değişen ve dönüşen şartlarda seyahat trendlerinde de farklılıklar meydana geliyor. Bu sebeple yaz mevsimini keyifle geçirmenizi sağlayacak seyahat trendleri hakkında detaylı bir rehber hazırladık. İşte, özgür ve deneyim odaklı yeni seyahat anlayışlarında öne çıkan trendler…

Doğayla İç İçe Tatiller

Doğayla İç İçe Tatiller

COVID-19 pandemisinde doğanın kıymeti daha iyi anlaşıldı. Doğanın kucağında, kalabalıktan uzak ve sakin tatil anlayışı giderek yaygınlaşıyor. 2022 yazında tatilini sakin rotalarda geçirmek isteyenler ise tercihini kamptan veya karavandan yana kullanıyor. Siz de yeşille buluşmanızı sağlayacak kamp ve karavan tatillerini istediğiniz yerde geçirebilirsiniz. Karavan ve kamp çadırı imkânları sunan kamp alanlarını kullanarak diğer tatilcilerle zaman geçirebilir ve yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Keşfetmeyi seven özgür ruhlardansanız çadırınızı sırtınızda taşıyarak dilediğiniz noktada seyahatinize devam edebilirsiniz. Giderek yükselen trendlerden biri olan glamping deneyimini de keşfedebilirsiniz. Böylece doğanın içinde lüks bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Plansız Seyahatler

Plansız tatiller bu yılın gözdeleri arasında. Rüzgârın sizi götürdüğü yere gideceğiniz, yelkeni içinizden gelen noktaya çevireceğiniz bu tatil anlayışında pandeminin sebep olduğu plan yapamama deneyimi de etkili. Aylar öncesinden yapılan tatil planlarının yasaklar ve kısıtlamalar nedeniyle iptal edilmesi, gezginleri plansız seyahatler yapmaya itiyor. Spontane gelişen seyahatler 2022 yazında öne çıkıyor. Esnek bir tatil anlayışı seçerek kendinizi akışa bırakacak ve yepyeni tecrübeler yaşayacağınız tatilinizde unutulmaz anılar biriktirebileceksiniz.

Şehrin Yerlisi Gibi Gezmek

Seyahat ettiğiniz şehrin yerlisi gibi gezmek de bu yılın tatil trendleri arasında. Yeni kültürleri keşfederken bir turistten çok o yörenin yerlisi gibi davranarak farklı kültürlere daha iyi adapte olabilirsiniz. Yerel tatları keşfederek sadece yerlilerin bildiği mekânlarda yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Yerel pazarlarda şehrin meşhur yiyeceklerini tadabilir, yerli halkla zaman geçirebilirsiniz. İnsanlarla daha iyi kaynaşmanızı ve samimi bağlar kurmanızı sağlayacak bu trend sayesinde tatilinizi unutulmaz bir deneyim hâline getirebilirsiniz.

Seyahatlerde Sürdürülebilirliği Keşfetmek

Seyahatlerde Sürdürülebilirliği Keşfetmek

COVID-19 pandemisinin öğrettiklerinden biri de doğaya saygılı tercihler yapmak oldu. Bu, günlük hayattaki tercihlerinizden seyahat anlayışınıza kadar pek çok alanı kapsıyor. Eko-turizm ve sürdürülebilir tatil anlayışı 2022 yazında popüler olacak trendler arasında yer alıyor. Sürdürülebilir otelleri tercih ederek tatilinizi yaparken doğayı da koruyabilirsiniz. Tatilinizi yaparken çevreye daha duyarlı davranabilir, yerel halkın kalkınmasına destek olabilirsiniz. Ulaşım ve konaklama tercihlerinden minimal bir seyahat valizine kadar tatilinizin her anında tecrübe edebileceğiniz sürdürülebilirlik, gelecek yıllarda turizm sektöründe sıkça karşımıza çıkacağa benziyor.

Zihninizi de Dinlendirecek Wellness Tatilleri

Zihninizi de Dinlendirecek Wellness Tatilleri

Bedensel dinlenmenin yanı sıra zihinsel dinginlik sunan bir tatil anlayışı da 2022 trendleri arasında yerini alıyor. Giderek popüler hâle gelen wellness kavramı etrafında gerçekleşen tatiller, seyahatlerini içsel bir deneyim olarak tecrübe etmek isteyenler için. Yeni yerler keşfetmenin ötesinde içsel benliğinize dönmek, kendinizi keşfetmek ve daha iyi hissetmek için seçebileceğiniz wellness tatilleri; arınma ve yenilenme odaklı hizmetler sunan seyahat merkezlerinde bulunuyor. Yurt içinde ya da yurt dışında ziyaret edebileceğiniz wellness tatil rotaları; çeşitli meditasyonlar, SPA ve masaj salonları, workshop’lar ve zihinsel terapiler eşliğinde kapsamlı bir tatil anlayışıyla öne çıkıyor. Siz de yorgun düşen bedeninizin yanında ruhunuzu da dinlendirmek istiyorsanız wellness tatil anlayışını deneyebilirsiniz.

Deneyime Odaklanacağınız Seyahatler

Anın önemini daha iyi keşfettiğimiz bu süreçte unutulmaz bir tecrübe yaşamak isteyenler için deneyim odaklı seyahat anlayışı yükselişe geçiyor. Rafting ve yamaç paraşütü gibi adrenalin yüklü deneyimler, doğa sporlarıyla birleşen keşif odaklı tatillerle bir araya geliyor. Tatilinizi hareketli ve unutulmaz bir deneyime dönüştürmek için seçebileceğiniz bu seyahat türüyle hem enerjinizi atabilir hem tatilinizi yepyeni deneyimlere açabilirsiniz. Adrenalin yüklü tecrübelerin yanı sıra tek başınıza tatile çıkabilir ya da daha önce denemediğiniz bir tatil seçeneğini listenize ekleyebilirsiniz. Anın tadını doyasıya çıkararak yaşamınızda unutulmaz bir hatıraya yer açabilirsiniz.

Yaşadığınız Şehri Keşfedeceğiniz Tatiller

Yaşadığınız Şehri Keşfedeceğiniz Tatiller

Yaşadığınız şehirde tatil yapmak kulağa tuhaf mı geliyor? Oysa şehrinizde keşfetmediğiniz ne çok rota olduğunu bir düşünün… Şehrinizi keşfetmenize yarayacak şehir içi seyahatler, bu yılın trendleri arasında yerini alıyor. Şehrin canlılığından uzaklaşmak istemeyenlere özel seçenekler sunan bu tatille şehrinizin yakınlarında farklı rotalar keşfedebilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız şehre bambaşka bir açıdan bakabilir, tatilinizi yepyeni bir tecrübeye dönüştürebilirsiniz. Şehrinizi bir turist gözüyle gezerek daha önce hiç bilmediğiniz, önünden geçip içine girmediğiniz müzelere, restoranlara ve tarihi yerlere seyahat edebilirsiniz. Şehrinizin doğal güzelliklerine turist gözüyle bakarak tatil dışında da yaşadığınız yeri çok özel bir konuma yükseltebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ