Bahar Aylarında Yapacağınız En İyi Outdoor Spor Aktiviteleri

Havaların ısınmasıyla ile birlikte artık üzerimizdeki o kış miskinliğini atmanın vakti geldi! Kışın birçok insan gibi siz de spor yapmayı ihmal etmiş, hareketsiz bir yaşama geçmiş veya güçlükle de olsa kapalı spor salonlarında vakit geçirmiş olabilirsiniz. Artık doğaya karışma zamanı! Bahar ayları, spor yapmak; daha hareketli bir yaşam tarzı benimsemek ve tüm bunları yaparken enerjiyle dolup taşmak için birebirdir. Peki, bahar aylarında güneşin tadını çıkararak hangi sporlar yapılabilir? İşte bahar aylarında yapabileceğiniz en iyi outdoor spor aktiviteleri!

 

Bisiklet

Elbette outdoor spor aktivite dendiğinde ilk akla gelecek şey bisiklettir. Hele bir de söz konusu bahar aylarıysa, bisiklet sürmenin keyfi başka bir anlam kazanır. Bu nedenle siz de baharın tadını düzenli bisiklet sürerek çıkarabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bisiklet sürmek oldukça etkili bir spor türüdür. Çünkü bisiklet sürerken neredeyse tüm kaslarınız çalışır ve aynı zamanda ciddi şekilde kalori yakarsınız.

 

Trekking

Trekking, son zamanlarda en fazla ilgi gören outdoor spor aktivitelerinden biridir. Bu etkili yürüyüş için siz de İstanbul ve çevresindeki trekking rotalarını tercih edebilirsiniz. Emin olun doğada vakit geçirmek, aynı zamanda efor harcamak bedeninize de ruhunuza da çok iyi gelecektir. Bunun için tek yapmanız gereken şey konforlu bir trekking ayakkabısı edinmektir. Geriye sadece güneşin ve yolların tadını çıkarmak kalır!

 

Paten

Bahar aylarında hem eğlenmek hem de kalori yakmak istiyorsanız paten size göre bir outdoor spor aktivitesi olabilir. Üstelik İstanbul’da keyifle paten kayabileceğiniz pek çok parkur bulunmaktadır. Paten kaymak eğlenceli olmasının yanı sıra kişiye ciddi şekilde efor sarf ettirir ve kalori yakılmasına da yardımcı olur.

 

Dağcılık

Bahar aylarında yapabileceğiniz keyifli outdoor spor aktivitelerinden biri de dağcılıktır. Dağcılık içinde kondisyon, eğitim, teknik beceri, ilkyardım gibi pek çok alanda yeterlilik ve tecrübe gerektiren bir spor dalıdır. Ancak tüm doğa sporlarında olduğu gibi insan zihnine ve bedenine son derece iyi geldiği de bir gerçektir. Çünkü bu tarz sporlar disiplin, uyum, dayanıklılık gibi konularda kişinin gelişimine ciddi şekilde katkı sağlar.

 

Sörf

Ülkemizde sörf yapmak için uygun koşullara sahip birçok yer bulunmaktadır. Her ne kadar yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden birisi olsa da aslında sörfe bahar aylarında da başlanabilir. Siz de hayatınıza yeni bir renk katmak ve farklı bir spor dalı ile ilgilenmek istiyorsanız bu bahar sörf yapmayı öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

 

Slackline

Son zamanlarda birçoğumuzun karşılaştığı ancak belki de hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadığı bir spor türü slackline. Bunun için iki ağaç ve bir ip bulmanız yeterli! Bu spor türü ilk olarak 70’li yıllarda dağcıların antrenmanı olarak ortaya çıkmış. Bunu başarmanın en önemli noktaları ise denge sağlamak ve konsantre olmak. Eğer siz de açık havada arkadaşlarınızla keyifli bir spor aktivitesi yapmak istiyorsanız bu farklı spor türünü deneyerek bedeninizin farklı yönlerini güçlendirebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ

Bizi takip edin!@nblturkiye
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.