Bizi Takip Edin!

Keyifli Bir Gün Geçirmenizi Sağlayacak 5 Sabah Rutini

Siz de güne nasıl başlarsa öyle devam edeceğini düşünenlerden misiniz? Öyleyse çok haklısınız. Güne huzurlu, enerjik ve zinde başlamak gün içerisindeki stres faktörlerine hazırlıklı olmanız anlamına gelir. Dolayısıyla günlük yaşamın koşuşturmacası içerisinde enerjik ve mutlu olmak için sabah nasıl uyandığınız çok önemli. Günün devamını belirleyen sabah rutinleri de! Peki, keyifli bir gün geçirmek için sabahları uygulayabileceğiniz rutinleri keşfetmeye hazır mısınız? Öyleyse haydi başlayalım!

Güne güneşle başlayın

Güne güneşle başlayın

Yapılan araştırmalar erken uyanan insanların daha üretken, sağlıklı ve mutlu olduğunun göstergesi niteliğinde. Siz de sabah uyandığınızda güneşin enerjisini bedeninizde, yüzünüzde ve ruhunuzda hissetmek için uyanır uyanmaz camı açabilirsiniz. Güneşin ilk ışıkları ile kendinize gününüzün güzel geçeceğine dair telkinlerde bulunup derin nefesler alarak zihninizi uyandırabilirsiniz. Erken uyanmak ilk başlarda sizi zorlasa da kısa süre içerisinde biyolojik saatiniz bu duruma alışır ve istemsizce aynı saatte kalkarsınız.

Kişisel bakımınıza özen gösterin

Kişisel bakım rutinleri günün her saatinde size ferahlık kazandırsa da günün başlangıcında yapmanız kendinizi daha özgüvenli hissetmenize yardımcı olur. Bunun için güne dişlerinizi fırçalayarak başlayabilirsiniz. Daha sonra duşa girebilir, vücudunuza bakım yapıp sevdiğiniz kokuları sürebilir ve cilt bakım rutininizi uygulayabilirsiniz. Bunun için cilt tipinize uygun ürünlerle yüzünüzü temizleyip sonrasında nemlendirebilirsiniz. Yüz yogası gibi aktiviteler ile baş bölgenizi rahatlatabilir ve yüzünüzün daha canlı, genç ve dinç görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylece oldukça keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Sabah meditasyonu ve yogası ile zinde kalın

Sabah meditasyonu ve yogası ile zinde kalın

Anda kalmak, sakinleşmek ve dinginleşmek için meditasyon ve yoga pratiklerini sabah rutininize ekleyebilirsiniz. Bedeni güne hazırlamak ve çakraları dengeye getirmek amacıyla her sabah yoga yapmak, günün geri kalanı için size gereken enerjiyi sağlar. Sabah meditasyonu içinse ihtiyaçlarınıza uygun bir nefes egzersizini tercih edebilirsiniz. Zihninizin güçlenmesini sağlayan sabah meditasyonu, gün geçtikçe düşünceleriniz üzerinde kontrolü ele geçirmenize ve daha sakin kalmanıza yardımcı olur. Üstelik bunun için saatlerinizi ayırmanıza da gerek yok! Sabahları 10 dakika ayırarak meditasyonun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Su içmeyi ihmal etmeyin

Diyetisyenler, her fırsatta güne su ile başlayıp günü su ile bitirmenin beden sağlığı açısından önemli olduğunu dile getiriyor. Uyku esnasında ve sonrasında düşen metabolizma hızını artırmak, vücuttaki ödemlerin ve toksinlerin atılmasını sağlamak için güne su ile başlamak basit bir rutin olarak görülse de aslında çok önemli. Çünkü uzun saatler boyunca susuz kalan vücudu dehidrasyon durumundan kurtarmak ve güne zinde başlamak için sabahları su içmeniz gerekir. Üstelik cilt, saç, tırnak, eklem ve tüm organların sağlığı için de sabah uyanır uyanmaz su içmek şart. Tabii ki günün geri kalan vakitlerinde de bunu ihmal etmemelisiniz!

Sevdiğiniz şarkılarla dans edin

Ruhun en kıymetli gıdalarından biri olan müziği sabah rutininize eklemek de ruh sağlığınız için kıymetli. Sevdiğiniz pozitif, hareketli ve neşeli şarkıları dinleyerek kişisel bakımınızı yapmak, dans etmek, kahvaltı hazırlamak gibi eylemler enerjinizin yükselmesini sağlar. Nörolojik iyileşmede de büyük bir yeri olan müziği, olumlu hislere kavuşmak için sabah rutininize ekleyebilirsiniz. Favori sanatçınızın hareketli bir parçasını açarak gönlünüzce dans edebilir ve güne enerjik başlayabilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ