İstanbul’un En Güzel 8 Bisiklet Parkuru

Bisiklet sürmek dünyanın en zevkli, eğlenceli ve sağlıklı aktivitelerinden bir tanesidir. Bu spor aynı zamanda dünyanın en yaygın ulaşım araçlarından ve sporlarından bir tanesidir. Bisiklet İstanbul hayatının için tam olarak entegre olabilmiş değildir. Fakat son zamanlarda bisiklete olan ilgi günden güne artmaktadır. Diğer bir yandan bisikletin İstanbul hayatının içine tam entegre olamaması, güzel rotaların olmadığı anlamını taşımıyor! J İşte İstanbul’un en güzel 8 bisiklet parkuru.

 

Caddebostan Sahili

Anadolu Yakası’nda bisiklet sürmeyi sevenlerin uğrak noktalarından bir tanesi olan Caddebostan Sahili 5 km’lik uzunluğa sahip. Burada sadece bisiklet değil kaykay, paten sürebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca bisiklet sürdükten sonra kendinizi yeşilliklerin üzerine atarak çayınızı ve kahvenizi içebilirsiniz. Buraya hafta içi tüm gün veya hafta sonu erken saatlerde gelinmesi gerekiyor. Çünkü hafta sonu biraz kalabalık olabiliyor.

 

Adalar

 İstanbul halkının ve İstanbul’a gelen turistlerin gönülden bağlı olduğu Adalar’da iki güzel seçenek bulunuyor. Toplamda 9 tane olan bu ada topluluğunun 5’ine ulaşım bulunuyor. Bu 5 adadan bisiklet sürülebilecek en iyileri ise Heybeliada ve Büyükada. Büyükada sahip olduğu uzun parkurlar ile daha sık tercih ediliyor. Büyükada’da bulunan büyük tur 11,7, küçük tur ise 6,2 km uzunluğa sahip.

 

Ortaköy- Yeniköy Sahili

Avrupa Yakası’nın sevilen rotalarından bir tanesi olan Ortaköy- Yeniköy sahil hattı deniz havası ve manzarası ile bisiklet sürmek isteyenler için muhteşem bir rota. 10,5 km’lik bir uzunluğa sahip olan bu rotada sadece bisiklet değil koşu ve yürüyüş de yapabilirsiniz.

 

Bakırköy- Zeytinburnu Sahili

Deniz havası eşliğinde bisiklet sürmeyi sevenlerin bir başka uğrak noktası olan Bakırköy- Zeytinburnu hattı oldukça ilgi gören bir yer. Bu yüzden piknik yapmaya gelen birçok kişi burayı tercih ediyor. Eğer siz de burayı tercih etmek isterseniz erken saatlerde gelmeye özen göstermelisiniz.

 

Polonezköy

İstanbul halkının oldukça sevdiği Polonezköy Anadolu Yakası’nda bulunuyor. 5 km’lik bir parkura sahip olan bu yere bisikletle gidebilir veya bisikletinizi orada kiralayabilirsiniz. Bisiklet sürmek dışında orman içindeki yürüyüş yollarında yürüyebilirsiniz. Ayrıca buraya geldiğinizde güne güzel bir kahvaltıyla başlamayı ve kendin pişir kendin ye mekanlarına uğramayı unutmayın!

 

Belgrad Ormanı  

İstanbul’un oldukça keyifli yeşil alanlarından bir tanesi olan Belgrad Ormanı engebeli arazide bisiklet kullanmayı sevenler için biçilmiş kaftan. 20,5 kilometrelik bir parkura sahip olan bu yerde, alternatif 5 km’lik bir rota daha bulunuyor. Burada bisiklet sürebileceğiniz gibi keyifli yürüyüşler yapmanız da mümkün.

 

Haliç- Balat Sahili

Bir Boğaz havası vermese de oldukça keyifli olan bir başka rota ise Haliç- Balat Sahili. İsterseniz bu rotaya Tarihi Yarımada, Galata Köprüsü, Kasımpaşa, Hasköy ve Halıcıoğlu Köprüsünü de ekleyebilirsiniz. Bu sayede rotanız 17 kilometre olur. Bu rotada devam ederken tarihi eserlerin güzelliklerine tanık olmayı unutmayın!

 

Rumeli Feneri- Kilyos

İstanbul’un Karadeniz’deki en uç noktası olan Rumeli Feneri bisiklet severler için oldukça iyi bir seçim. Çünkü burası kente yakın ve oldukça sakin. 80 kilometreyi aşmayan bu rota güzel bir bahar veya yaz gününde seçilebilir. Hatta bisiklet yolculuğu güzel bir deniz sefasıyla bitirilebilir.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ

Bizi takip edin!@nblturkiye
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.