Bizi Takip Edin!

Bahar Aylarında Gidebileceğiniz İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Havaların ısınmaya başladığı günlerde hafta sonları bir yerlere kaçma ve güzel havaların keyfini çıkarma isteği kaçınılmaz. Siz de içinizi ısıtan bahar aylarında şehirden biraz uzaklaşıp huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız İstanbul’a oldukça yakın mesafede birbirinden güzel tatil yerleri bulunuyor. O hâlde gelin, bahar aylarında gidebileceğiniz İstanbul’a yakın tatil yerlerini birlikte inceleyelim.

Huzurlu Bir Kaçamak: Ağva

Tertemiz plajları, balık lokantaları ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Ağva, sıkça ziyaret edilen yerler arasında. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan bu kasaba, Göksu Nehri ve Yeşilçay Deresi arasında eşsiz bir konumda yer alıyor. Burada konaklayabileceğiniz birçok doğa oteli, bungalov ve kamp alanı bulunuyor.

Ağva’da Kadırga Koyu, Kilimli Koyu ve Sardala Koyu’nda tekneyle kısa bir gezintiye çıkabilir; kano ya da deniz bisikleti gibi su sporlarını deneyebilirsiniz. Pembe Kayalar ve Ağlayan Kaya gibi kaya oluşumlarını görebilir, anı albümünüze eşsiz fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

İstanbul’un Plaj Cenneti: Kilyos

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Kilyos, bahar aylarında kısa bir tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında. Siz de Kilyos’un birbirinden güzel plajlarında deniz sezonunu açabilir, dilerseniz ailenizle birlikte keyifli yürüyüşler yaparak eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kilyos’ta ziyaret edebileceğiniz tarihî yerler de bulunuyor. Kültürel tatilinize Roma Dönemi’nden Cumhuriyet Dönemi’ne kadar pek çok tarihî kareye şahitlik eden Kilyos Kalesi’ni ziyaret ederek başlayabilir, kaleden çıktığınızda 1450’li yıllarda toprağa dikilen Tarihî Çınar Ağacı’nı görebilirsiniz.

Doğanın Kalbinde: Polonezköy

Etrafı yemyeşil ağaçlarla çevrili yollarda kısa bir araba yolculuğuna çıkmak sizi heyecanlandırıyorsa Polonezköy sizin için ideal bir seçenek olabilir. Şehir hayatından biraz uzaklaşıp kafa dinlemek, Polonezköy’ün doğal ve tarihî güzelliklerini görmek için burayı günübirlik ziyaret edebilir ya da butik otellerde konaklayabilirsiniz.

Polonezköy’de ziyaret edebileceğiniz mekânlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Zofia Rizi Anı Evi
  • Polonezköy Tabiat Parkı
  • Czestochova Meryem Ana Kilisesi
  • Polonezköy Kültür Evi

Yemyeşil Bir Doğa Harikası: Sapanca

Sakarya’nın turistik ilçesi Sapanca, yemyeşil doğası ve birbirinden güzel otelleriyle her mevsim bir başka güzel. Bahar aylarında şehirden biraz uzaklaşıp doğayla iç içe bir ortamda yaşadığınızı hissetmek isterseniz rotanızı Sapanca’ya çevirebilirsiniz. 

Sapanca’yı günübirlik ziyaret edebileceğiniz gibi bungalovlarda, taş evlerde ya da spa otellerinde konaklayabilirsiniz. Bu tatil cennetinde Sapanca Gölü’nün eşsiz manzarasının tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle birlikte kano ya da sandal kiralayıp keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Dilerseniz Kırkpınar ve Maşukiye’yi ziyaret edebilir, bölgenin en ünlü lezzetlerini tadabileceğiniz alabalık restoranlarında lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

Marmara’nın Gizli Cenneti: Avşa Adası

İçinizi ısıtan bahar aylarında ufak bir ada kaçamağına ne dersiniz? Avşa Adası; doğal güzellikleri, hareketli sokakları, butik otelleri ve birbirinden güzel plajlarıyla sizi bekliyor. Marmara Denizi’nde yer alan Avşa Adası’na İstanbul’dan kalkan feribotlarla kolayca ulaşabilirsiniz. 

Avşa Adası’nın tarihî Rum yapılarıyla dikkat çeken Yiğitler Köyü’nde sakin bir gün geçirebilir, Bortaçina ve Büyülübağ şarap fabrikalarında şarap tadımı yapabilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir atmosferde kendinizi denizin serin sularına bırakıp, “İyi ki gelmişim!” demek isterseniz adanın kuzeyinde yer alan Mavi Koy’u da ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ