Birbirinden Güzel Sonbahar Fotoğrafları Çekebileceğiniz Destinasyonlar

Yaz mevsimini yavaş yavaş geride bırakırken harika doğa manzaraları oluşturan sonbahar mevsimine doğru ilerliyoruz. Sıcak havalarda deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıp sonbaharda da kendine motivasyon kaynağı arayanların adresi; harika doğa manzaralarını yakalayıp fotoğraf çekebilecekleri duraklar oluyor. Yaprakların sararırken oluşturduğu toprak tonlarındaki renk cümbüşü, gerçekten görülmeye değer. Eğer günlük yaşam hobilerinizden biri de fotoğraf çekmekse işte karşınızda rengârenk fotoğraflar çekerek sosyal medyanızı harekete geçirebileceğiniz destinasyonlar.

Atatürk Arboretumu – İstanbul

Atatürk Arboretumu

Şehrin gürültülü atmosferinden uzaklaşmak isteyenlerin ilk duraklarından biri, ormanlık alanlar. Sonbaharın kırmızı ve turuncunun tonlarını ilmek ilmek işlediği huzurlu bir ortam arayışında olanlar için Atatürk Arboretumu, doğru bir tercih. Ağaçların arasındaki patikalarda gezerken şahane kareler yakalayabileceğiniz eşsiz bir ortam. Sarıyer’de bulunan ve stresten uzak olan bu mekânda kendinizi doğanın kollarında bulacaksınız.

Kuzguncuk – İstanbul

Kuzguncuk

Rengârenk evleriyle içinizi ısıtacak atmosfere sahip Kuzguncuk, her mevsim tercih edilebilecek rotalar arasında. Özellikle havaların serinlemeye başladığı sonbaharda nostalji yaşamak isteyenler için ideal bir adres. Birbirinden farklı konsepte sahip kafeleri ve Cemil Molla Köşkü’nün kızıl yapraklarla süslü görüntüsünü fotoğraf koleksiyonunuza muhakkak ekleyin. Üsküdar vapur iskelesine yürüme mesafesinde olan rotasyonda sıcacık kahvenizi yudumlarken çektiğiniz birbirinden renkli karelere bakmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yedigöller – Bolu

Yedigöller

Ağaçların arasındaki sevimli evin fotoğrafı size bir yerden tanıdık geliyor olmalı. Bir simge hâline gelen bu ev, Yedigöller denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri. Fotoğraf tutkunlarının en sevdiği duraklardan biri de Bolu Yedigöller. Eşsiz göl manzarasının ağaçlarla buluştuğu bu alanda gezerken sincap, geyik gibi yabani hayvanlarla karşılaşabilir ve o anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Günün geri kalanında göl kenarında kamp yaparak doğayla iç içe olmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Amanos Dağları – Hatay

Her sonbaharda sarı, yeşil ve kahverengine bürünen Hatay’daki Amanos Dağları, görülmeye değer büyülü bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Fotoğraf tutkunlarının ve doğa gözlemcilerinin uğrak noktası olan destinasyonu, mutlaka ziyaret etmelisiniz. Dağın eteklerinde uzanan yaylalar, renk cümbüşüyle âdeta görsel bir şölene dönüşüyor.

Düden Şelalesi – Antalya

Antalya’nın şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Kepez ilçesinde bulunan Düden Şelalesi, şehrin karmaşasından kısa sürede uzaklaşabileceğiniz en doğru adreslerden biri. Kendisini doğanın kucağında bulmak isteyen yüzbinlerce ziyaretçi, her yıl bölgeye akın ediyor. Şelale, ağaçların içinde gizlenmiş muhteşem bir doğa harikası. Dökülen yaprakların yarattığı göz alıcı görüntü, fotoğraf tutkunları için büyüleyici bir sahne oluşturuyor. Eğer zamanlamayı iyi ayarlayabilirseniz Torosların zirvesinde kar varken burada birbirinden harika sonbahar kareleri çekebilirsiniz.

Karacabey Longozu – Bursa

Arabayla yolculuk yapmaya seviyorsanız ve yedek bataryalarınız hazırsa sıradaki durağımız Bursa Karacabey Longozu. Tüm dünyayı kendine hayran bırakan güzelliğiyle ünlü bu destinasyonda birçok yabani hayvanı ve suyun içinde yetişen ağaçları görebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında ziyaretçilerin uğrak noktası olan yer, doğanın içinde özgür hissetmek ve yaşadığı anı ölümsüzleştirecek kareler yakalamak isteyenler için harika bir adres.

Hizan – Bitlis

Kulağınızda güzel bir ezgi, çevrede kartpostallara basılacak kadar güzel doğasıyla Anadolu’nun saklı cenneti Hizan’a doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bitlis’te bulunan ve turistlerin ilgi odağı olan bölge, kısa zamanda keşfedilmesiyle fotoğrafçılar için de harika bir adres hâline geldi. İlçenin köylerinde sonbahar aylarında seyretmeye doyamayacağınız manzaralar oluşuyor. Bu mevkide doğayı fotoğraflarken bir yandan da kış hazırlığı yapan yerli halkın doğal görüntülerine şahit olabilirsiniz.

Küre Dağları – Kastamonu

Batı Karadeniz’de bulunan Küre Dağları, Dünyayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından öncelikli koruma altına alınan tescilli bir doğa harikası. Bitki türleri açısından oldukça zengin olan bölge, her mevsim farklı renge bürünerek fotoğraf tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Sonbaharın büyülü renklerinin nefes kesen dokusuyla yarattığı manzara karşısında büyüleneceksiniz. Destinasyondaki Ilgarini Mağarası, Ejderha Çukuru ve Ilıca Şelalesi, fotoğraf albümlerinizi süsleyecek detaylarla bezeli.

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ