Kışın Gidilebilecek Huzur Dolu Tatil Yerleri

Ülkemiz coğrafi konumu ile dört mevsimin yaşandığı önemli ülkelerden bir tanesidir. Bu dört mevsimde ise her bir tarafı ayrı güzelliğe bürünür. Kimi yerler mevsiminde görülmesi gerekirken kimi yerler dört mevsim de güzeldir. Ülkemizde kışı güzel olan birbirinden güzel onlarca güzel ilimiz ve ilçemiz bulunmaktadır. Siz de kışın şöyle güzel ve huzurlu bir tatil yapmak istiyor fakat nereye gideceğinize karar veremiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun. Keyifli okumalar!

 

Şirince, İzmir


Şirince’nin eski adı ”Çirkince”dir. Köyün eski isminin ”Çirkince” olmasının oldukça mantıklı bir sebebi vardır. Eski köy halkı köyün güzelliği yayılmasın ve kimse yerleşmesin diye köye ”Çirkince” ismini vermiştir. Bir mübadil köy olan Şirince’de birbirinden güzel Rum evlerinden yapılmış pansiyonlarda kalabilirsiniz. Sokaklarda gezerek köye özgü olan meyve şaraplarını tadabilir, zeytinyağından yapılan çeşitli ürünler veya leziz reçeller alabilirsiniz.

 

Ayder Yaylası, Rize

Karadeniz’in mükemmel yaylaları genellikle yazın ve ilkbahar aylarında tercih ediliyor. Fakat Ayder Yaylası ve çevresinde bulunan kaplıcalar kış turizmi için de sevilen bölgelerden. Buraya gittiğinizde bölgenin lezzetlerinden tadabilirsiniz.

 

Bergama, İzmir

Hani bazen bir yere gidersiniz de sanki orası geçmiş bir tarihte takılı kalmış gibidir. İşte orası Bergama! Binlerce yıllık tarihe sahip olan bölge, eski bir yerleşim alanının üzerine kurulmuş. Eğer kışın sessiz ve sakin bir şekilde tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız burası tam size göre. Bergama ilk tıp ve eczacılık simgesi olan yılanın yer aldığı, ilk parşömenin kullanıldığı, İlk Asya kütüphanesinin, İlk büyük hastanenin yapıldığı yerdir. Bölgede Akropol’ü, Kırmızı Avlu’yu ve daha birçok tarihi yeri gezebilir, Rum evlerinde kalabilirsiniz. Eğer isterseniz Kozak Yaylası üzerinden Ayvalık’a devam edebilirsiniz.

 

Bolu, Yedigöller

Ülkemizin etkileyici bölgelerinden bir tanesi olan Yedigöller sonbahar ve kış aylarının en sevilenlerinden. Göllerin beyaz kar altında büyüleyici manzarası sizi epey huzurlu hissettirecek. Siz de bölgede var olan otellerde konaklayabilir ve Yedigöller’in keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Kapadokya, Nevşehir

Nevşehir’de bulunan Kapadokya kış aylarında huzurlu bir tatil isteyenler için mükemmel bir seçenek. Bölgede ATV turlarına katılabilir, balon turu ile Kapadokya’ya yukarıdan bakabilir, bölgedeki açık hava müzelerini gezebilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Eğer kışın Kapadokya’nın ne kadar sessiz ve huzurlu olduğunu merak ediyorsanız Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmini mutlaka izleyin.

 

Abant Gölü, Bolu

Dört mevsimde de muhteşem bir huzur veren Abant Gölü ziyaretçilerine benzersiz bir manzara sunuyor. Önünüzde adeta kartpostal gibi bir manzara hayal edin! Bölgede 1- 2 gün boyunca oldukça keyifli bir şekilde kafa dinleyebilirsiniz. Abant Gölü’nden Yedigöller Milli Parkı’na ve Bolu kent merkezine de uğrayabilirsiniz.

 

Palandöken, Erzurum

Yazın bile serin olan Erzurum, kış organizasyonları için biçilmiş kaftan. Kayak ve snowboard yapmayı sevenlerin ilgisini çeken yer hem büyüklüğü hem de hizmeti ile huzurlu ve keyifli bir tatil sunuyor. 6 ay boyunca karlarla kaplı olan bölgenin en güzel zamanı ise Şubat. Palandöken ayrıca şehir merkezine 20 dakika mesafede bulunuyor.

 

Uzungöl, Trabzon

Eğer uzun uzun doğa yürüyüşü yapmayı seviyorsanız Trabzon’da yer alan Uzungöl tam size göre. Haldizen’in önünün kapanmasıyla oluşan Uzungöl, kışın muhteşem bir manzara sunmaktadır. Yılın beş ayı karlarla kaplı olan bölgede doğa sporları ve yürüyüşler yapabilirsiniz.

 

PAYLAŞ

NBL ÜRÜNLERİ