Bizi Takip Edin!

OMEGA 3

Yağlar, insan organizması için gerekli olan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bunlar hem vücudun ihtiyacı olan yüksek enerji kaynağı olup aynı zamanda yağda çözünen vitaminlerin emilimini sağlamaktadır. Yağlar içerisinde de ilk sırayı balık ve su ürünlerinde bulunan çoklu doymamış yağ asitleri almaktadır.

Omega-3 ihtiyacı insan hayatı doğmadan başlar. Anne karnında başlayan bu ihtiyaç, okul öncesi büyüme döneminde, okul çağında, iş hayatında, hamilelik döneminde, orta yaş dönemi ve yaşlılıkta da devam eder. Vücudumuzun üretemediği, dışarıdan almamız gereken Omega-3 yağ asitleri, yaşam boyu zihin ve beden sağlığımızın koruyucusudur.

Omega-3 yağ asitlerinin yararları ilk olarak Eskimolar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu bulunmuştur. Yapılan çalışmalarda Grönland Eskimolarının tükettikleri yağlı balıklardan dolayı kalp krizi riskinin çok düşük olduğu gözlenmiş, sonuçta bu yağ asitlerinin kalp ve damar sağlığının korunmasına beyin, göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

NBL OMEGA 3 ÜRÜNLERİMİZ

Yetişkinler İçin Omega 3

Çocuklar İçin Omega 3

NBL ÜRÜNLERİ