Bizi Takip Edin!

Çift Kaplama Teknolojisi Nedir?

Çift Kaplama teknolojisi probiyotik bakterilerin korunmasını ve bağırsağa canlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Probiyotikler Sindirim sistemimizde doğal olarak bulunan “dost bakteri”lerdir.  Probiyotiklerin Bağırsak ve sindirim sistemlerimizi destekleyebilmesi için bağırsaklara canlı olarak ulaşması çok önemlidir.

NBL Probiotic ailesindeki probiyotikler eşsiz patentli “Çift Kaplama Teknolojisi”  sayesinde bağırsaklara canlı olarak ulaştırır. (1) NBL Probiotic “Çift Kaplama Teknolojisi” ile kaplamasız probiyotiklere kıyasla daha fazla canlı dost bakteriyi bağırsağa ulaştırır. (2) NBL Probiotic ailesinde herkes için sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemek üzere bir ürün vardır. (3)

 

Ref: 1-Data on file 2- Youngran Yeun ,Jaejin Lee .Effect of a double-coated probiotic formulation on functional constipation in the elderly: a randomized, double blind, controlled study.Archives of Pharmacal Research July 2015, Volume 38, Issue 7, pp 1345–1350 3 3-Urun bilgisi

Birinci katman

En dıştaki katmandır. Bu katman bakteriyi ısı, nem, sıcaklık ve basınç gibi fiziksel faktörlere karşı korur, stabiliteyi artırır ve raf ömrünü uzatır. Kutu açıldıktan sonra bile son kullanım tarihine kadar etkilerini gösterir. Oysa diğerleri hem uygun saklama koşullarında korunmalı hem de soğuk zincir ile üretilmiş olanların mutlak suretle buzdolabında saklanmaları gerekmektedir.

İkinci katman

Bu katman ise içte bulunur, probiyotikleri sindirimden korur (tükürük ve mide asidinden etkilenmemesini sağlar, yok olmasını engeller), pH bağımlı salınım sistemin avantajı ile probiyotiklerin bağırsaklara canlı olarak ulaşıp kolonize olmalarını sağlar.

NBL Probiotic ailesi, yeni ve patentli dördüncü jenerasyon çift kaplama teknolojisi ile üretilmiştir.

NBL ÜRÜNLERİ